تبلیغات

تحریم‌ها مانع ورود تکنولوژی توربین‌های جدید نیروگاهی نمی‌شود/ انتقال تکنولوژی همچنان ادامه خواهد داشت

مدیرکل دفتر راهبری و نظارت بر تولید برق وزارت نیرو:

تحریم‌ها مانع ورود تکنولوژی توربین‌های جدید نیروگاهی نمی‌شود/ انتقال تکنولوژی همچنان ادامه خواهد داشتفرحناکیان گفت: بخش نیروگاهی با کشور‌های صاحب تکنولوژی‌های جدیدی قرارداد‌های دراز مدتی منعقد کرده است که تحریم‌های یک جانبه هیچ کشوری از جمله آمریکا آن‌ها را لغو نخواهد کرد.

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از وزرات نیرو؛ محمدعلی فرحناکیان مدیرکل دفتر راهبری و نظارت بر تولید برق وزارت نیرو با اشاره به تاثیر تحریم‌های تحمیلی به کشور برای ورود تکنولوژی‌های مرتبط با توربین‌های جدید نیروگاهی، اظهار کرد: با صاحبان تکنولوژی‌های جدیدی همچون توربین‌های گاز کلاس F قرارداد‌های دراز مدتی منعقد شده که تحریم‌های یک‌جانبه اخیر آن‌ها را مختل نخواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه در مقابل تحریم‌ها دست بسته نخواهیم بود، گفت: مباحثی در این قرارداد‌ها منجر به لغو قرارداد می‌شود که تحریم‌های یک جانبه آمریکا شامل آن شرایط نمی‌شود. در نتیجه انتقال تکنولوژی توربین‌های جدید نیروگاهی همچنان ادامه خواهد داشت.

بیشتر بخوانید:آیا خاموشی های برق سال آینده تکرار می‌شود؟/ راهکاری برای افزایش بازدهی نیروگاه های برق

فرحناکیان افزود: در این بین برخی محدودیت‌ها در حوزه مراودات مالی برای ما ایجاد شده است که در حال رفع آن هستیم، بنابراین تحریم‌های تحمیلی به کشور انتقال تکنولوژی را به هیچ وجه مختل نخواهد کرد.

مدیرکل دفتر راهبری و نظارت بر تولید برق وزارت نیرو ادامه داد: از سوی مقابل کشور ما با توافقنامه‌های بین‌المللی تغییرات اقلیمی سازمان ملل از جمله توافق‌نامه پاریس همراه است که یکی از مزایای این توافق‌نامه این است که سازمان ملل باید در زمینه انتقال تکنولوژ‌های که منجر به تولید آلایندگی‌های کمتر می‌شود با کشور ما همکاری کند.

فرحناکیان در پایان گفت: استفاده از توربین‌های نسل جدید با راندمان بالای تولید انرژی نیز در همین راستاست و ورود تکنولوژی‌های جدید در بخش نیروگاهی مهم و اجتناب‌ناپذیر است.

انتهای پیام/

لزوم همکاری سازمان ملل در  انتقال تکنولوژ‌های که منجر به تولید آلایندگی‌های کمتر می‌شود

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار