تبلیغات

امارات هندی های حامی داعش را اخراج می کند

روزنامه 'اکونومیک تایمز' هند روز پنحشنبه نوشت امارات متحده عربی که یکی از هم پیمانان نزدیک دهلی نو در خاورمیانه محسوب می شود، مجرمان فراری و همچنین شهروندان هندی حامی گروه تروریستی داعش را اخراج می کند.

به گزارش «شیعه نیوز»، روزنامه 'اکونومیک تایمز' هند روز پنحشنبه نوشت امارات متحده عربی که یکی از هم پیمانان نزدیک دهلی نو در خاورمیانه محسوب می شود، مجرمان فراری و همچنین شهروندان هندی حامی گروه تروریستی داعش را اخراج می کند.

 مقامات دهلی نو اعلام کردند: در یک سال گذشته کشور امارات چندین شهروند هندی حامی گروه تروریستی داعش را از این کشور اخراج کرده است و همچنین با همکاری سازمان های امنیتی هند، یک گروهک هندی فعال در زمینه جذب نیرو برای این گروه تروریستی را متلاشی کرده است.

هند و امارات متحده عربی دارای توافقنامه استرداد مجرمین هستند. در طول سال جاری امارات 5 مظنون ارتباط با گروه تروریستی داعش را اخراج کرده و آنها را به هند بازگردانده است.
یک مقام امنیتی هند که نخواست نامش فاش شود گفت: این گروهک با رهبری سه جوان هندی توانسته است 8 نفر را از مناطق مختلف هند جذب کرده و به عراق و سوریه اعزام کند. این افراد بازداشت شده و به هند تحویل داده شده اند.
این دو کشور در طول چند سال گذشته، همکاری برای مبارزه با تروریسم را افزایش داده اند و چندین توافق نامه در این زمینه امضا کرده اند.

مقامات هندی اعلام کرده اند دهلی نو امیدوار است که امارات اعضای گروه تروریستی لشکر طیبه که متهم به انجام عملیات های تروریستی در هند هستند را به این کشور تحویل دهد.
امارات در دو سال گذشته اطلاعات مربوط به اعضای گروه های تروریستی را با هند به اشتراک گذاشته است. دو کشور همچنین توافق کرده اند که باید اقدامات جدی برای مقابله با گروه های تروریستی و پایگاه های امن آنها انجام شود.
هند و امارات همچنین توافقنامه همکاری های دفاعی امضا کرده اند.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار