تبلیغات

مسلمانان شهری در انتاریو صاحب مسجد می شوند

اعضای جامعه اسلامی لمینگتون در انتاریوی کانادا تاکنون بیش از نیمی از کمک های مالی مورد نیاز برای ساخت یک مسجد را جمع آوری کرده اند و امیدارند به زودی مسجد خودشان را داشته باشند.

به گزارش «شیعه نیوز»، مسلمانان در شهر لمینگتون در انتاریوی کانادا امیدوارند بتوانند با جمع آوری کمک های مالی کافی، مسجدی برای خودشان بسازند. آن ها به 400 هزار دلار برای ساخت مسجد نیاز دارند.

اعضای این جامعه اسلامی که در آغاز تنها 5 نفر بوده اند، هم اکنون پس از 10 سال افزایش جمعیت داشته اند و به یک نمازخانه بزرگتر نیاز دارند، آن ها ابتدا یک مغازه کوچک را در شهر اجاره کرده و از آن به عنوان نمازخانه استفاده می کردند تا اینکه دو سال پیش کلیسای مبلغان آنگلیکان سنت جان مکانی را در اختیار آنان قرار داد.  به گفته اعضای مرکز هم اکنون بیش از 70 فرد بالغ برای نمازهای یومیه حضور پیدا می کنند.

دکتر بسیل التاویل یکی از اعضای این جامعه مذهبی در این باره گفت: ما به دنبال جایی بودیم که ظرفیت این تعداد نمازگزار را داشته باشد، ما موفق شده ایم زمینی را در شهر پیدا کنیم اما هنوز نتوانسته ایم قرارداد را امضاء کنیم. تاکنون بیش از نیمی از بودجه لازم برای ساخت مسجد جمع آوری شده است.

التاویل امیدوار است به هدفشان  که همانا ساخت یک مسجد برای جامعه اسلامی می باشد دست یابد.

وی افزود: اینجا مکانی برای گردهمایی ها، اجتماعات پناهندگان و دیگر مسلمانان جامعه لمینگتون می باشد. مکانی که در آنجا احساس امنیت کنیم و کودکان همراه با خانواده هایشان در امان باشند.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار