تبلیغات

ترکیه خرید موشک‌های اس ۴۰۰ را لغو نمی‌کند

خبرگزاری مهر: «مولود چاووش اغلو»، وزیرخارجه ترکیه روز پنجشنبه در گفتگو با یک شبکه تلویزیونی ضمن استقبال از پیشنهاد آمریکا برای خرید سامانه موشکی پاتریوت، اما گفته است کشورش نمی‌تواند پیش شرط لغو خرید سامانه موشکی اس ۴۰۰ از روسیه را برای خرید پاتریوت امریکایی بپذیرد.

ترکیه خرید موشک‌های اس ۴۰۰ را لغو نمی‌کند

هفته گذشته رسانه‎‌های ترکیه اعلام کرده بودند مقامات آمریکایی پیشنهاد فروش سامانه موشکی پاتریوت به ترکیه را در ازای لغو قرار خرید اس ۴۰۰ از روسیه داده است، هرچند در همان زمان نیز ترکیه هرگونه اقدامی برای لغو قرارداد خرید اس۴۰۰ از روسیه را رد کرد.

ترکیه اواخر سال گذشته میلادی قرارداد رسمی خرید سامانه موشکی اس.۴۰۰ ترکیه از روسیه را امضا کرد و براساس این توافق، اولین سامانه اس.۴۰۰ در اواخر سال ۲۰۱۹ به ترکیه تحویل داده خواهد شد.

پیش از این اریک پاهون سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفته بود این وزارتخانه درباره عواقب گسترده خرید سامانه های دفاع موشکی اس.۴۰۰ روسی به مقامات ترکیه هشدار لازم را داده است

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار