تبلیغات

طلا 1.5 دلار در بازار جهان بالا کشید

امروز در بازارهای جهانی قیمت هر اونس طلا با 1.7 دلار افزایش نسبت به روز گذشته به قیمت 1294 دلار و 90 سنت به فروش رفت. قیمت امروز طلا در کمترین زمان 1294 دلار و 20 سنت و در بیشترین زمان 1297 دلار و 50 سنت عرضه شد. 

قیمت امروز فلز زرد نسبت به یک ماه گذشته 52 دلار افزایش داشت اما در مقایسه با یکسال گذشته 21.4 دلار با کاهش روبرو شد.  در گروه سایر فلزات گرانبها هم نقره افت یک سنتی داشت اما فلز پلاتینوم سه دلار بالا رفت. 

به گزارش رویترز، قیمت طلا امروز پنج‌شنبه با افزایش انتظارات نسبت به اینکه فدرال رزرو آمریکا بالاخره روند نرخ بهره را در سال جاری متوقف خواهد کرد و فشار بین دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و دموکرات‌ها روی سرمایه‌گذاری دیوارکشی بین دو کشور آمریکا و مکزیک هر  روی دلار تاثیر گذاشت و ارزش آن را پایین کشید. 

پیش نویس ماه دسامبر فدرال رزرو حاکی از این است که تعدادی از تصمیم‌گیران اعلام کردند که می‌توان درباره آینده نرخ بهره صبورتر بود.  کیل رودا تحلیل‌گر بازار در استرالیا اعلام کرد: قیمت طلا تا حدود زیادی به دلیل موضع نرم فدرال رزور درباره افزایش نرخ بهره افزایش یافت. 

پس از اینکه پیش نویس فدرال رزرو برای جلسه آتی تا حدودی مشخص شد باعث شد قیمت دلار کاهش یابد و این فرصتی بود تا قیمت طلا در بازارهای جهانی افزایش یابد. 

17231

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار