تبلیغات

خواستار شفاف‌سازی بنیاد سینمایی فارابی شد

از درخواست شفاف‌سازی تا اعتراض به تعداد نمایش فیلم‌های «فجر»به گزارش حوزه سینما  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، مرتضی شایسته سخنگوی انجمن ضمن اعلام این مطلب بیان کرد: در آخرین نشست هیات مدیره، بحث شفاف سازی در سینما به عنوان اولین دستور جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در این نشست هیات مدیره ضمن تشکر از آقای انتظامی ـ معاونت سینمایی ـ برای شفاف سازی‌های انجام شده ، از ایشان درخواست داشت که بنیاد سینمایی فارابی لیست مشارکت‌ها و اعضای جلسات بررسی فیلمنامه، تخصیص اعتبارات و امثال آن را بطور شفاف منتشر کند.

شایسته افزود: دومین دستور جلسه گزارش اقدامات انجام شده برای صنف واحد بود. در این زمینه رییس انجمن توضیحاتی را به اطلاع هیات مدیره و مشاوران رساند. در این خصوص مباحث مختلفی مطرح شد و نگرانی از حضور مخالفان و گروه برانداز خانه سینما از نکات مورد توجه در این گفت‌وگوها بود. برخی از همکاران عضو هیات مدیره از حضور گروهی که برای حذف خانه سینما دردولت دهم تلاش داشتند و اکنون بدنبال صنف واحد هستند اعلام نگرانی کردند.

سخنگوی انجمن تهیه کنندگان مستقل سپس به موضوع مالیات بر ارزش افزوده اشاره کرد و گفت : علیرغم اینکه بر اساس‌نامه محمد مسیحی معاون مالیات برارزش افزوده وزارت اقتصاد تهیه‌کنندگان حقیقی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف هستند، اما اخیرا کارکنان این معاونت مدعی شده اند دفاتر پخش باید از تهیه کنندگان حقیقی هنگام پرداخت صورتحساب ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده کسر نمایند.

وی افزود: این رفتار دوگانه و متضاد برای سینمادار و پخش‌کننده و تهیه‌کننده معضل فراوانی بوجود آورده است.

هیات مدیره از آقای انتظامی انتظار دارند به این مشکل از طریق مذاکره با وزیر اقتصاد پایان دهند. بخصوص که سینمای ایران توان چنین پرداخت‌هایی را ندارد و این دوگانگی مشکلات عدیده برای تهیه‌کنندگان بوجود آورده است .

سخنگوی انجمن ادامه داد: بر اساس مصوبه هیات مدیره , علاوه بر اینجانب به عنوان رئیس هیات داوری، سلیمان علی‌محمد و حسین حقگو به عنوان اعضای دیگر هیات داوری منصوب شدند. این هیات با توجه به طرح دو شکایت از سوی تهیه کنندگان اولین نشست خود را این هفته برگزار خواهد کرد. هیات مدیره همچنین اعتراض خود را به تعداد نمایش فیلم ها در جشنواره فیلم فجر و تصحیح حقوق تهیه کنندگان اعلام داشت و از هیات مسئول در هیات رئیسه شورایعالی خواست تا در زمینه کاهش این نمایش‌ها یا دریافت حقوق تهیه کنندگان و صاحبان فیلم در جشنواره اقدام نمایند.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار