تبلیغات

گفتنی‌هایی پیرامون شهادت کودک ۷ ساله شیعه

زکریای شهید|به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، سهیلی کریمی مستندساز مستقل با اشاره به شهادت کودک ۷ ساله شیعه در کشور تحت امر آل‌سعود در یادداشتی نوشت:

پس از انتشار خبر شهادت طفل عربستانی به دست وهابیت آن کشور و استوری‌هایی که در این شناسه منتشر شد، کامنت‌هایی دریافت کردم مبنی بر شایعه بودن خبر. این در حالی بود که این کم‌ترین اخبار را مستقیماً از دوستان عربستانی و از شهر مدینه دریافت می‌کردم و موضوع ربطی به شیعیان تندرو و فلان نداشت.

از این موضوع که بگذریم این روند مسبوق به سابقه بوده و سال گذشته نیز در شهر شیعه‌نشین «رفحاء» یکی از مهاجران شیعه‌ی «احساء» به دست یکی از وهابیون به رگ‌بار بسته شده و به شهادت رسید ولی از آن‌جایی که «بن سلمان» با پوشش ظاهری اصلاحات، بنای نزدیکی به غرب را داشته و در این بین ظاهراً بر بوق عدم ظلم به اقلیت شیعه هم می‌دمد، ابتدا اعلام شد قاتل مشکل روحی و ‌روانی داشته و بعد، هم رسانه‌ها را از بازتاب خبری باز داشته و هم خانه‌واده‌ی شهید را از هر گونه اظهار نظر در این خصوص بر حذر داشتند.

 این در حالی بود که فرد یاد شده دارای شناسه‌ی توییتر بوده و تا روز آن جنایت، در سلامت عقل، توییت‌هایی در دفاع از داعش منتشر می‌کرده است. یا در موردی دیگر که یکی از دیپلمات‌های کشورمان در یکی از شهرهای عربستان مورد سوء قصد قرار گرفت و بعد اعلام شد که فرد مربوطه از شهروندان عادی این کشور بوده و قصد خاصی نداشته و بعد از آن نیز پی‌گیری‌های وزارت خارجه برای محاکمه‌ی فرد مورد نظر هیچ‌گاه به جایی نرسید.

در رابطه با زکریای شهید نیز دقیقاً همین روند طی شد. بلافاصله پس از انتشار خبر، دست‌گاه رسانه‌ای تحت امر بن سلمان ضمن تکذیب واقعیت، شروع به جعل خبر کرده و با انتشار روایت‌های مختلف، فضای رسانه‌ای و به تبع آن جوامع اسلامی و‌ بین‌المللی را غبارآلود نموده و به موازات آن و ‌در اخبار جعلی خود، قاتل طفل شیعه را روانی معرفی کرده و از طرفی دیگر ‌خانه‌واده‌ی شهید را تحت فشار گذاشته‌اند که هیچ اظهار نظری در این خصوص نداشته باشند.

از جانبی دیگر نیز برخی در کشورمان خواسته یا ناخواسته در پازل رژیم سعودی قرار گرفته و همین جعلیات را به عنوان اخبار کارشناسانه منتشر کرده به اضافه‌ی این‌که طبق نقشه‌ی سرویس امنیتی سعودی و برای دور کردن جریان انقلابی شیعی از موضوع این جنایت، خبر مربوط به شهادت را ساخته‌ی جریانات تندرویی مثل فرقه‌ی صادق شیرازی اعلام کردند. جالب این‌که برخی ‌از این افراد خود از نفوذی‌های سرویس امنیتی پاکستان هستند که در جریان وقایع کشمیر نیز نقش جاده صاف کن حکومت لاییک پاکستان را بازی کرده بودند.

حال این ماییم و امتحانی که در پیش روست. یا بازی خورده و آن‌خواهیم بود که دشمن می‌خواهد، یا جو گیری مثل خیلی از اوقات با شعار، مشغول‌مان خواهد کرد و یا از این مظلومیت‌ها موجی خواهیم ساخت برای براندازی بساط ظالم. هم‌اکنون شیعیان عربستان به خصوص شیعیان مدینه که در حسینیه‌ی امام حسن مجتبی مناسک نماز و تشییع طفل شهید را به امامت شیخ کاظم العَمری برگزار کردند، برای دوری از موضوع شهادت زکریا تحت فشارند.

بیشتر بخوانید:

زائر ۷ ساله شیعه که در مدینه گلویش را با شیشه بریدند +فیلم

#زکریای_شهید| واکنش تند کاربران به بریدن سر کودک شیعه مقابل چشمان مادرش +تصاویر

#زكريا_بدر_الجابر | گلویی می‌برند و مادری را بی‌فرزند می‌کنند به جرم فرستادن صلوات +تصاویر

زکریای شهید| حب علی را نتوان سر بُرید +پوستر

انتهای پیام/

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار