تبلیغات

رهبر آزادی خواه کشمیری: سرکوب‌گری هند ادامه پیدا کند قیام مسلحانه آغاز می‌شود

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از داون نیوز، «سید علی گیلانی» رهبر آزادی خواهان کشمیری با ابراز نگرانی از افزایش چشم‌گیر سرکوب مردم کشمیر توسط نظامیان هندی آن را باعث تنش‌های بعدی دانست.

وی تصریح کرد رهبران آزادی خواه و والدین کشمیری فرزاندان‌شان را به قیام مسلحانه تشویق نمی‌کنند ولی دهلی‌نو باید درک کند سرکوب جوانان کشمیری آنان را به قیام مسلحانه وادار خواهد کرد.

گیلانی اضافه کرد: سرکوب‌گری‌های هند باعث خطرناک شدن اوضاع در کشمیر اشغالی شده است و ضرب و شتم مردم به بدترین شکل ممکن ادامه دارد.

این آزادی خواه کشمیری تاکید کرد: حتی سرکوب نیز نمی‌تواند مانع آزادی‌خواهی ما شود و از حقوق مردم کشمیر دفاع خواهیم کرد.

وی گفت: پس از حادثه پلواما با چراغ سبزی که نخست وزیر هند نشان داد ضرب و شتم مردم در کشمیر اشغالی به شدت افزایش یافته است.

گفته می‌شود در برخی هتل‌های هند برگه‌های توزیع شده و از گردشگران خواسته شده که به کشمیر اشغالی سفر نکنند.

رهبران آزادی خواه کشمیری معتقدند هند در تلاش است تا با یافتن بهانه‌ای قلع و قمع مردم کشمیر را به اوج برساند.

در حادثه تروریستی پلواما 44 نظامی هندی بر اثر یک انفجار تروریستی جان خود را از دست دادند و دهلی‌نو پاکستان را عامل این حمله دانست.

اسلام آباد با رد اتهامات هند اعلام کرد: اگر دهلی نو مدارکی دارد حاضریم با آنها همکاری کنیم ولی اتهام زنی بی‌تحقیق را نخواهیم پذیرفت.

انتهای پیام/.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار