تبلیغات

نمایشگاه صنایع دستی چهارمحال و بختیاری گشایش یافت

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی ، صنایع دستی وگردشگری استان ، مهرداد رئیسی در آیین گشایش نمایشگاه صنایع دستی دبیرستان دخترانه خیرساز فاطمه زهرا (س) شهرکرد تأکید کرد: این نمایشگاه به مناسبت هفته مشاغل، ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن برپا شده است.

وی افزود: در این نمایشگاه آثار ۹ هنرمند شامل نمد، سرمه دوزی، قلمزنی، البسه، نقاشی روی سفال، نقاشی روی شیشه، بافتنی های دومیل، صنایع چوب مشبک و میناکاری به نمایش درآمده است.

رئیسی تصریح کرد: نمایشگاه صنایع دستی دبیرستان دخترانه خیرساز فاطمه زهرا (س) شهرکرد به مدت دو روز در معرض دید علاقه مندان و دانش آموزان قرار دارد.

افزوده می شود، هم اینک ۵۲ رشته صنایع دستی شهری، روستایی و عشایری در چهارمحال و بختیاری وجود دارد که بافته های داری مانند فرش، گلیم، قالی بافی، چوخابافی، نمدمالی، گیوه دوزی، خورجین بافی، گلیم بافی، بافت سیاه چادر، جاجیم بافی، قفل سازی، خاتم و مشتقات آن ها از مهمترین صنایع دستی شهری و روستایی استان است.

هنرمندان رشته های مختلف صنایع دستی چهارمحال و بختیاری ۱۲ هزار نفر هستند که از این تعداد تنها حدود سه هزار نفر فعال هستند.

۴۶

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار