تبلیغات

کنترل شرایط بهداشتی در مناطق سیل زده کشور/ آب شیراز آلودگی ندارد

منترل شرایط بهداشتی در ماطق سیل زده کشور/ آب شیراز آلودگی نداردبه گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا رئیسی  معاون بهداشت وزارت بهداشت  ضمن اشاره به بارش کم سابقه باران در کشور و وقوع سیل در برخی استان ها اظهار کرد: با توجه به پیش بینی وقوع سیل در ١٢ استان کشور طی روز‌های آینده تمهیدات لازم از سوی معاونت‌های بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌های مذکور در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به حضور مدیران ارشد حوزه بهداشت در مناطق سیل زده گفت: در بحث کنترل بیماری ها، بهداشت محیط، سلامت روان و سایر بخش‌های حوزه بهداشت اوضاع تحت کنترل بوده و استان‌های مذکور بصورت میدانی رصد می‌شوند.

تمهیدات وزارت بهداشت برای دسترسی به آب سالم در شرایط اضطرار

 رئیسی با اشاره به کلرسنجی روزانه و نمونه برداری میکروبی آب در مناطق سیل زده بیان کرد: تاکنون مورد نگران کننده‌ای وجود نداشته و کدورت آب در محدوده استاندارد بوده است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت ضمن رد شایعات در مورد آلودگی آب در شیراز در پی سیل امروز اظهار کرد: آب شهر شیراز از لحاظ آلودگی هیچگونه مشکلی ندارد و معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز سلامت آب را به طور کامل تایید کرده است.

 رئیسی بر راه اندازی هر چه سریع‌تر خانه‌های بهداشت و پایگاه‌های سلامت آسیب دیده در مناطق سیل زده تاکید کرد و گفت: به محض عادی شدن اوضاع، کار مرمت و راه اندازی این مراکز در اسرع وقت انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار