تبلیغات

انتظار 29 ساله استاد دانشگاه اکستر انگلیس برای سفر به کربلا

«رابرت کلیف» استاد مطالعات اسلامی دانشگاه اکستر انگلیس گفت که بیشتر از بیست و ۹ سال برای دومین سفر به کربلای مقدس انتظار کشیده است.

به گزارش «شیعه نیوز»، «رابرت کلیف» استاد مطالعات اسلامی دانشگاه اکستر انگلیس گفت که بیشتر از بیست و ۹ سال برای دومین سفر به کربلای مقدس انتظار کشیده است.

کلیف که در مراسم اختتامیه پانزدهمین جشنواره فرهنگی بهار شهادت در حرم امام حسین(ع) سخنرانی می کرد، با اشاره به اینکه شرکت در این جشنواره باعث افتخار است، گفت: افتخار بزرگی است که از حرم امام حسین(ع) سخنرانی می کنم. سال هاست که درباره تاریخ کربلا و افکار شیخ وحید بهبهانی که در این مکان مقدس دفن شده، در حال تحقیق و مطالعه هستم.

وی افزود: در بسیاری از آرای فقهی و اصولی شیخ وحید بهبهبانی تحقیق کرده ام  و درباره شاگردانش که در حوزه های علمیه درس خواندند، مطالعه کرده ام.

استاد دانشگاه اکستر انگلیس تاکید کرد: برای سفر دوم به کربلا بیش از بیست و نه سال منتظر ماندم و احساس غرور می کنم که در این شهر مقدس و در جشنواره بهار شهادت هستم.

وی با اشاره به اینکه پیش از آمدن به این شهر چیزی درباره اوضاع این شهر نمی دانستم و صراحتاً بگویم که می ترسیدم اما تجربهِ من همه تصوراتم درباره شهر کربلا را تغییر داد، خاطرنشان کرد: از آستان های مقدس حسینی و عباسی و مردم شهر کربلا و علمای این شهر تشکر می کنم و امیدوارم که همکاری میان ما تداوم داشته باشد.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار