تبلیغات

شاخص چگونه از مرز ۲۰۰ هزار گذشت؟

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) ، کوروش شمس اظهار داشت: بازار سرمایه و سهامی که در آن معامله می شود، چشم انداز و لبه اقتصادی کشور را نشان می دهد؛ چرا که اغلب شرکت های پذیرفته شده در بازار سرمایه ایران، از شرکت های تاثیر گذار و بزرگ کشورند و از صنایع کلیدی و مادر همچون پتروشیمی ، خودروسازی، بانکی، سیمان و غیره در آن حضور دارند.

وی با بیان اینکه  بازار سرمایه کشور همچنین از قیمت های کامودیتی در جهان مانند مواد پایه، فلزی، پتروشیمی، پالایشگاهی، سنگ آهن، مس و غیره متاثر می شود ، تصریح کرد:از سال گذشته تاکنون شاخص بورس به دلائل مختلف از جمله افزایش نرخ دلار و قیمت مواد پایه در بازارهای جهانی رشد بسیار خوبی را تجربه کرده است.

این کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: مجموعه عوامل مزبور موجب شده شرکت های بزرگ در بورس سودآوری فزآینده ای نسبت به دوره های قبل داشته باشند.

به گفته شمس، شرکت های پتروشیمی، پالایشگاهی، فولادی، سنگ آهنی و بانکی بیشترین تاثیر را در افزایش شاخص بورس به بیش از ۲۰۰ هزار داشته اند.

این مدرس دانشگاه و کارشناس بازار سرمایه در پایان افزود: بازار سرمایه  با توجه به نوع شرکت های مورد پذیرش و توان سود آوری این بنگاه ها به نظر گزینه ای مناسبی برای سرمایه گذاری است.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار