تبلیغات

تحریم وزرای خارجه و نفت ونزوئلا توسط کانادا

به گزارش افکارنیوز،

دولت کانادا روز دوشنبه ۴۳ تن از مقامات نزدیک به نیکلاس مادورو را تحریم کرد. با این اقدام، مجموع چهره‌های تحریمی دولت ونزوئلا از سوی کانادا به ۷۰ نفر افزایش یافت.

در میان تحریم‌شدگان، نام خورخه آررئاسا، وزیر خارجه، مانوئل کِبِدو، وزیر نفت و خورخه لوئیز گارسیا کارنِیرو، فرماندار پرنفوذ ایالت ساحلی وارگاس نیز دیده می‌شود.

دولت کانادا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده است که افراد تحریم شده مسئول وخامت وضعیت اقتصادی ونزوئلا هستند.

اوتاوا تحریم‌های جدید را پاسخی به اقدامات دولت مادورو علیه مخالفان مورد حمایت واشنگتن از جمله بازداشت افراد نزدیک به خوان گوایدو، سرکرده مخالفان برشمرده است.

از جمله موارد تحریم، مسدود شدن حساب‌های بانکی این افراد و ممنوعیت انجام مبادلات تجاری از سوی شهروندان کانادایی در داخل و خارج از کشور با چهره‌های تحریم شده است.

در جریان سفر دوره‌ای مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا به آمریکای لاتین رفتار تهاجمی کشور‌های همسو با آمریکا و مخالف ادامه ریاست جمهوری مادورو نسبت به ونزوئلا شدت بیشتری به خود گرفته است.

پیش از سفر وزیر خارجه آمریکا نیز دولت‌های همسوی واشنگتن در سازمان کشور‌های آمریکایی، نماینده خوان گوایدو را به عنوان نماینده ونزوئلا پذیرفتند که اعتراض شدید دولت ونزوئلا را در پی داشت.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار