تبلیغات

احیای شب نیمه شعبان در قم

خبرگزاری فارس: احیای نیمه شعبان یکی از سنت هایی است که مورد تاکید و توجه ویژه ائمه اطهار(ع) بوده و هست و امام باقر در این زمینه می فرمایند «شب نیمه شعبان را خداوند برای ما اهل بیت قرار داده همانطور که شب قدر را برای پیامبر قرار داد.»

در راستای زنده نگه داشتن این فرهنگ، ستاد احیای نیمه شعبان قم 15 سال است که توفیق برپایی این مراسم را داشته و در نظر دارد مراسم احیای شب نیمه شعبان امسال را در روز شنبه در مسجد امام حسن عسکری(ع) از ساعت 24 برگزار کند.

در این مراسم پس از قرائت قرآن و زیارت امام حسین(ع) و بیان احکام، حاج مهدی سلحشور دعای کمیل را قرائت کرده و سپس حجت الاسلام والمسلمین میرباقری سخنرانی خواهد کرد. قرائت زیارت آل یاسین، مدیحه سرایی و قرائت مناجات شعبانیه از دیگر برنامه های این مراسم است.

همچنین این مراسم امسال در مصلی قدس قم نیز با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین ناصری از ساعت 23 شب نیمه شعبان به صورت خانوادگی برگزار خواهد شد.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار