تبلیغات

زنان خانه‌دار در معرض بیماری‌های ریوی/ کدام کودکان سیگاری می‌شوند؟/ با خوردن این غذا از آلزایمر در امان بمانید

تحقیقات نشان می‌دهد که ۴۰ تا ۶۰ درصد از کودکان سیگاری، برای اولین بار نحوه استعمال مواد دخانی را در خانه و توسط والدین آموخته‌اند.

نقش والدین بر کنترل اعتیاد

تحقیقات که بر روی بیش از ۲ هزار نوجوان که به مصرف سیگار و مواد مخدر اعتیاد داشتند،  نشان می‌دهد که ۴۰ تا ۶۰ درصد از این افراد، برای اولین بار نحوه استعمال مواد دخانی را در خانه و توسط والدین آموخته‌اند، بنابراین پدر و مادر‌ها برای دورنگه داشتن فرزندان از مواد مخدر، باید از استعمال مواد دخانی در نزد کودکان به ویژه در منزل خودداری کنند.

 یکی از وظایف والدین در تربیت سالم فرزندان نشان دادن راه‌های صحیح و غلط زندگی اجتماعی و مشورت کردن در مورد علاقه مندی هایش است و از طرفی با پرهیز از دروغگویی، خشم و عصبانیت بی موقع یا ناسزا گفتن، الگوی رفتاری مناسبی برای فرزند خود باشند.

والدین سیگاری اعتیاد را به کورکانشان می‌آموزند/ خوردن 3 عدد خرما چه تاثیری بر بدن شما دارد/ دردسرهای داشتن خانه‌ای بدون گردوخاک تاثیر ورزش صبحگاهی بر رشد عصبی مشتق از مغز

بررسی‌ها نشان می‌دهد ارتباط مثبت غیر معناداری بین سطوح گلوکز و عامل رشد عصبی مشتق از مغز وجود دارد، انجام ورزش صبح‌گاهی می‌تواند عامل رشد عصبی مشتق از مغز  باشد.

ورزش کردن در اوایل صبح اثر سودمند بیشتری نسبت به ورزش کردن در اوایل غروب بر اکسیداسیون چربی و کاهش چربی خون پس از صرف غذا دارد، خوردن صبحانه مختصر پیش از ورزش می‌تواند به روحیه پس از ورزش و کنترل اشتها در زنان فعال بینجامد.

والدین سیگاری اعتیاد را به کورکانشان می‌آموزند/ خوردن 3 عدد خرما چه تاثیری بر بدن شما دارد/ دردسرهای داشتن خانه‌ای بدون گردوخاک تاثیر شگفت انگیز مصرف 3 عدد خرما

خرما سرشار از قند طبیعی از جمله گلوز، فروکتوز و ساکاروز است و همین امر باعث می‌شود با خوردن ۳ عدد خرما احساس انرژی بیشتر و چابکی داشته باشید. پس هر زمان که احساس کمبود انرژی داشتید و به دنبال یک شکلات یا نوشابه انرژی زا بودید دست نگه دارید و به جای آن چند عدد خرما بخورید،  فیبر موجود در خرما مدت زمان بیشتری شما را پرانرژی نگه می‌داردو کمک می‌کند در طول روز فعال بمانید.

خرما حاوی فیبر‌های محلول در مقادیر بالاست که برای سلامت سیستم گوارش ضروری هستند، فیبر‌های محلول به جذب آب در دستگاه گوارش کمک می‌کنند و باعث از بین رفتن یبوست می‌شوند. فیبر‌ها برای ارتقاء سلامت روده بزرگ و حرکات منظم روده ضروری هستند.

والدین سیگاری اعتیاد را به کورکانشان می‌آموزند/ خوردن 3 عدد خرما چه تاثیری بر بدن شما دارد/ دردسرهای داشتن خانه‌ای بدون گردوخاک عادت غلطی که به مشکلات ریوی می‌انجامد

داشتن یک خانه و محیط کار بسیار تمیز، ممکن است به قیمت  به خطر افتادن سلامت ریه‌های شما تمام شود، زیرا هنگام گردگیری ذرات گرد و غبار در داخل سیستم تنفسی، گردش اکسیژن را با اختلال و محدودیت روبه رو می‌کنند و این برای ریه‌ها خطرناک است. عادت به تمیزکاری‌های افراطی، در معرض گرد و غبار بودن‌های همیشگی، استفاده از محصولات شیمیایی و بهداشتی برای طولانی مدت، خطری برای ریه‌ها محسوب می‌شود که به شما هشدار می‌دهد مراقب وسواس خود باشید.

والدین سیگاری اعتیاد را به کورکانشان می‌آموزند/ خوردن 3 عدد خرما چه تاثیری بر بدن شما دارد/ دردسرهای داشتن خانه‌ای بدون گردوخاک تاثیر شگفت‌انگیز مصرف غذاهای دریایی

بر اساس آخرین تحقیقات انجام شده، مصرف غذا‌های دریایی با کاهش خطر ابتلا به بیماری آلزایمر ارتباط دارند. کسانی که به طور منظم ماهی مصرف می‌کننند، ماده خاکستری مغزشان بیشتر است.

غذا‌های دریایی برای حفظ سلامت روان، منابعی شگفت انگیز محسوب می‌شوند، در حالی که ماهی سرشار از پروتئین، ویتامین‌هایی همچون آ، ب و دی و املاح معدنی از جمله کلسیم، فسفر، ید، آهن، مس است، اما چربی و کلسترول کمی دارد. به طور کلی، مصرف کرر و کافی کاهی می‌تواند خطر ابتلا به افسردگی را تا ۱۷ درصد کاهش دهد.

والدین سیگاری اعتیاد را به کورکانشان می‌آموزند/ خوردن 3 عدد خرما چه تاثیری بر بدن شما دارد/ دردسرهای داشتن خانه‌ای بدون گردوخاک

انتهای پیام/

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار