تبلیغات

طالبان از کاهش اختلافاتش با آمریکا خبر داد

طالبان از کاهش اختلافات در مذاکراتش با فرستاده ویژه آمریکا بر سر چارچوب زمانی خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان خبر داد

طالبان از کاهش اختلافاتش با آمریکا خبر داد

 به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، مذاکرات نمایندگان طالبان افغانستان و آمریکا همچنان در پایتخت قطر و در محل دفتر سیاسی جنبش طالبان ادامه دارد.

سخنگوی طالبان در دوحه در پیامی صوتی که امروز شنبه برای آسوشیتدپرس فرستاد گفت: دو طرف پیشنهادهای جدیدی را برای روند خروج نظامیان آمریکا و ناتو از افغانستان مطرح کرده اند.

این یک گام اولیه مهم به سمت رسیدن به یک توافق برای پایان دادن به حدود ۱۸ سال جنگ در افغانستان و همین طور طولانی ترین مداخله نظامی تاریخ آمریکا است.

با این حال زلمای خلیلزاد، فرستاده ویژه صلح آمریکا همچنان بر درخواستش برای یک آتش‌بس تاکید دارد. او روز جمعه در توئیتی نوشت: زمان آن رسیده که سلاحهایمان را به زمین بگذاریم.

طالبان تا کنون هر گونه آتش‌بس را تا زمان خروج نظامیان آمریکایی و ناتو از افغانستان رد کرده است.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: bartarinha.ir

loading...

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار