تبلیغات

وزیر بهدا‌شت: لغو تحریم دارو صحت ندارد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: موضوعی به نام لغو تحریم دارو و نیازمندی‌های بهداشتی کشور واقعیت ندارد

وزیر بهدا‌شت: لغو تحریم دارو صحت ندارد

سعید نمکی ظهر شنبه در حاشیه بازدید از پروژه بیمارستان ترومای اردبیل در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کشور در وضعیت تحریم به سر می‌برد و اظهاراتی در خصوص برداشته شدن تحریم از دارو و نیازمندی‌های بهداشتی صحت ندارد؛ در وضعیت فعلی انتقال مالی دارو و مواد بهداشتی همچنان با مشکل مواجه است.

وی افزود: ما حتی در بحث انتقال کمک‌های مالی و جنسی ایرانیان ساکن در کشورهای همسایه به سیل‌زدگان شاهد شکلاتی بودیم و با این وجود تلاش کردیم نیاز مردم سیل‌زده در این مناطق به دارو و مواد بهداشتی تامین شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: با وجود شرایط پیش آمده وزارت بهداشت تلاش کرده نیازبیماران به دارو را تامین کند و با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا پایان سال کمبودها رفع شده و به گونه‌ای عمل می‌کنیم که هیچ کمبود دارویی در کشور مشاهده نشود.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا داروخانه‌ها مجاز به فروش لوازم آرایشی هستند یا نه، افزود: بنده پیش از این نیز تاکید کردم که داروخانه می‌تواند به شرطی که ویترین و حجم فروش لوازم آرایشی به دارو غلبه نکند، اقدام به فروش مواد آرایشی بکند.

نمکی با بیان اینکه داروخانه‌ها نیز باید فرصت درآمدزایی داشته باشند، تصریح کرد: از گذشته فروش مواد آرایشی مشاهده می‌شد و لازم است داروخانه نسبت به حجم فروش مواد آرایشی مدیریت لازم را داشته باشد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین با اشاره به وضعیت پروژه بیمارستان تروما گفت: این پروژه از سال 85 آغاز شده و مدتی با رکود و تعطیلی مواجه بود؛ در حال حاضر نیز از برنامه زمانبندی عقب مانده و پیمانکار معوقاتی دارد.

وی افزود: تلاش وزارت بهداشت حل بخشی از مشکلات مالی این پروژه قبل از سفر رئیس جمهور به استان است؛ چرا که با توجه به اهمیت این پروژه و نیاز استان به بهره‌برداری از آن وزارت بهداشت نیز در خصوص تکمیل این بیمارستان اهتمام ویژه دارد.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: bartarinha.ir

loading...

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار