تبلیغات

داروخانه‌ها نباید خودسرانه قیمت دارو را تغییر دهند/ برهی داروها با بسته‌بندی قدیمی و قیمت جدید عرضه می‌شود

شعیبی گفت:‌ داروخانه‌ها نمی‌توانند خودسرانه قیمت‌های داروها را تغییر دهند و در صورت تخلف با متخلفان به‌شدت برخورد می‌شود.

داروخانه‌ها نباید خودسرانه قیمت دارو را تغییر دهند/ در برخی موارد دارو با بسته‌بندی قدیمی و قیمت جدید عرضه می‌شودبه گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، شهرام شعیبی سخنگوی سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه داروخانه‌های سراسر کشور تحت نظارت سازمان غذا و دارو فعالیت دارند و رصد می‌شوند، اظهار کرد: قیمت‌گذاری تمامی داروها در کمیسیون قیمت ‌سازمان غذا و دارو صورت می‌گیرد، بر این اساس قیمت دارو در تمامی نقاط کشور از این قیمت تبعیت می‌کند و یکسان است.

وی با اشاره به اینکه قیمت داروها تنها در صورتی با یکدیگر متفاوت است که اشکال دارویی تفاوت داشته و یا کارخانه‌ای دارو را با برند دیگر تولید کرده باشد، عنوان کرد: در این صورت نیز دارو در کمیسیون قانونی قیمت‌گذاری شده است و از نظر قانونی مشکلی وجود ندارد.

سخنگوی سازمان غذا و دارو با اشاره به تغییر قیمت دارو با توجه به شرایط اقتصادی سال گذشته، تصریح کرد: ممکن است قیمت برخی داروها در این مدت افزایش‌یافته باشد که با توجه به هزینه‌بر بودن تغییر بسته‌بندی دارو، کارخانه تولیدکننده و شرکت پخش، امکان تغییر قیمت بر روی بسته‌بندی را ندارند، بنابراین دارو در برخی موارد با بسته‌بندی قدیمی و قیمت جدید در داروخانه‌ها عرضه می‌شود که غیرقانونی و تخلف محسوب نمی‌شود.

وی با تاکید بر نظارت دقیق سازمان غذا و دارو بر داروخانه‌ها، تصریح کرد: داروخانه‌ها نمی‌توانند خودسرانه قیمت‌های داروها را تغییر دهند، بنابراین در صورت بروز تخلف در این حوزه با متخلفان به‌شدت برخورد می‌شود.

شعیبی بابیان اینکه تخلفات داروخانه‌ها از طریق سامانه‌های سازمان غذا و دارو قابل‌ردیابی هستند، افزود: داروخانه‌ها ملزم هستند تلفن شکایات را در قسمت قابل‌رؤیت نصب کنند، همچنین مردم می‌توانند موارد تخلف و یا شکایات خود را از طریق سامانه ۱۹۰ ثبت کنند تا در اسرع وقت به آن‌ها رسیدگی شود.

انتهای پیام/

ردیابی تخلفات داروخانه‌ توسط سازمان غذا و دارو

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار