تبلیغات

انتقاد هاشمی‌طبا از شیوه برخورد با شفر و دایی

ایسنا: مصطفی هاشمی طبا رئیس سابق سازمان تربیت بدنی درباره حواشی به وجود آمده روی نیمکت استقلال و اخراج شفر اظهارکرد: آدم از بعضی اقدامات خیلی تعجب می‌کند. از تمدید قرارداد این مربی با رقم بالا گرفته تا اخراج او. به نظر من استقلال خوب بازی می‌کرد و آمار فنی این تیم در دیدار با پدیده خیلی خوب بود. این که یک‌دفعه و ناگهانی و بدون هیچ توافقی این مربی را همانند ژوزه اخراج کردند، تعجب‌آور است.

آیا می‌خواهند قرارداد جدیدی ببندند و با او توافق کنند؟ البته هوز معلوم نیست چرا قرارداد او را تمدید کردند و می‌گویند ما راجع گذشته صحبت نمی‌کنیم و از طرفی هم می‌گویند ما با حداقل هزینه از شفر جدا خواهیم شد؟ نمی‌دانم منظورشان از حداقل هزینه چقدر است. کامران منزوی مصاحبه می‌کند و می‌گوید ۱۰ – ۱۵ میلیارد برای استقلال چیزی نیست!.

وی ادامه داد: دلیلی ندارد مربی که با استقلال خوب کار کرده است و مبلغ قرارداد بالایی دارد را بدین صورت اخراج کنند. ابتدا با او توافق و سپس راهی‌اش می‌کردند.

پس‌فردا روزی هم آقای فتحی می‌رود و نتیجه این پرونده با حکم محکم فیفا به ضرر مدیرعامل بعدی می‌شود و یقه مدیرعامل بعدی را می‌گیرد. تمام این کارها بد بود البته ما نمی‌دانیم پشت پرده این اتفاقات چه چیزی است. در بهترین حالت اگر چیزی پشت پرده نباشد، باید با شفر توافق می‌کردند و مثلاً به او می‌گفتند فلان قدر بگیر و برو نه این که او را به تمرین راه ندهند زیرا این کار اهانت به مربی است.

این چه وضع برخورد است؟ مگر آقای مجیدی که من علاقه زیادی به او دارم چقدر بیشتر از شفر می‌داند که همین سه بازی را هم از او گرفتند؟ حالا هم که می‌گویند قرار نیست مجیدی سرمربی باشد و دوباره برای فصل بعد یک مربی گران‌قیمت بیاورند. شفر سابقه زیادی داشت و مربی با اخلاقی بود، حتی فتحی هم گفته بود که او ضعف اخلاقی ندارد. نظر من این است که اگر مدیریت بتواند با مربی ارتباط خوبی برقرار کند، تیم نتیجه می‌گیرد و این اشتباه مدیریت استقلال بود.

رئیس اسبق سازمان تربیت بدنی درباره اخراج علی دایی از سایپا و مصاحبه‌های این مربی نیز گفت: این که کارگران ناراحت شدند حرف درستی نیست. علی دایی بیش از قراردادش که نخواسته و درخواست پول اضافی که نکرده است، باشگاه باید به تعهداتش عمل کند. دایی گفته است پول بازیکنان را بدهید و این حرفی منطقی است. وقتی باشگاهی با شخصی قرارداد می‌بندد باید به تعهداتش عمل کند. متأسفانه در کشور ما دولت یا برخی از سازمان‌ها با آدم قرارداد می‌بندند و آن شخص کارش را انجام می‌دهد ولی آن‌ها پولش را نمی‌دهند. طلبکاران دولت زیاد هستند و این کار دستی نیست.

او افزود: به هر حال علی دایی آدم کمی نیست و او خودساخته است. این که نتوانند او را تحمل کنند خیلی بد است. حرف او حرف حسابی بوده است. دایی هر چیزی دارد برای خودش است و به کسی وابسته نیست. تمام دارایی‌اش از کاری است که خودش در ایران و خارج انجام داده است. این که به او می‌گویند پول نداریم بی‌خود می‌کنند. قرض را باید داد. بازیکنی که زحمت می‌کشد انتظار دارد پولش را به موقع بدهند، اگر این اتفاق نیفتد در عملکرد او تأثیر می‌گذارد.

هاشمی طبا درباره این که "پس از قمار نامیدن تبلیغات پیامکی صداوسیما" اکنون رابطه‌اش با تلویزیون چگونه است، گفت: معمولاً رادیو و تلویزیون با من تماس می‌گرفتند اما بعد از آن حرف من، دیگر کسی به من زنگ نمی‌زند. خدا را شکر به حرف من رسیدند و این قمارها جمع شد. الان باید پیگیری کنند که این پول‌ها به جیب چه کسی رفته و چه قدر است. به نظرم الان قبول کرده‌اند که این پول‌ها شرعی نیست و باید رد مظالمش را بدهند. نمی‌توانند بگویند که ما تاکنون پول غیرشرعی در می‌آوردیم و از الان به بعد این کار را نمی‌کنیم. البته من از دست آن‌ها ناراحت نیستم.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار