تبلیغات

برگزاری چهارشنبه سوری برای خبرنگاران ژاپنی در خراسان شمالی

رئیس جامعه اقامتگاه بوم گردی خراسان شمالی از اجرای مراسم چهارشنبه سوری و خانه تکانی در اقامت گاه های بوم گردی این استان برای مهمانان خارجی خبر داد.

وصالی افزود: قرار بر این است تا یک گروه 15 نفره از ژاپن در این استان حضور یابند که این افرا به روستای رویین و در اقامت گاه بوم گردی مستقر می شوند.

در این اقامت گاه سنت خانه تکانی برای این مهمان ها به نمایش درخواهد آمد و اقداماتی همچون شست و شوی قالی در رودخانه، چوب زدن بر فرش به منظور خروج گرد و خاک، گرم کردن آب بر روی آتش در کنار رودخانه و استفاده از این آب برای شست و شوی لباس و پرده، گردگیری و پاک کردن شیشه ها به نمایش درخواهد آمد.

همچنین علاوه بر مراسم خانه تکانی، قرار بر این است تا با آمدن این مهمان ها مراسم چهارشنبه سوری نیز در یکی از اقامت گاه های بوم گردی شیروان به نمایش درآید. به گفته وی، مهمانان ژاپنی از قشر خبرنگار هستند.

رئیس جامعه اقامت گاه بوم گردی خراسان شمالی اظهار کرد: در این استان 33 اقامت گاه بوم گردی وجود دارد که رزرو مکان در تمامی این اقامت گاه ها انجام شده است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار