تبلیغات

ربات‌ها وارد عرصه کشاورزی می‌شوند +عکس

ربات‌ها وارد عرصه کشاورزی میشوند+عکسبه گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، هنگامی که ما به فناوری و اتوماسیون فکر می‌کنیم، ناخودآگاه به یاد ربات‌های انسان نما می‌افتیم. تصورات ذهنی که به یاد می‌آوریم، ربات‌هایی هستند که در نقش گارسون ایفای نقش می‌کنند یا با بستن یک پیشبند، گوش به فرمان ارباب خود هستند تا در کار تعمیرات کمک کنند. اما واقعیت بسیار مهیج‌تر از این موضوع است و فرآیند اتوماسیون یک پیشرفت عالی را در بردارد.

حال برای اولین بار رباتی تولید شده که سبزی می‌کارد و با برداشت و گندزدایی کردن آن به فکر سلامتی انسان‌ها است. سبزیجاتی که برداشت می‌شوند در یک مکان مشخص شده در کالیفرنیا به فروش می‌رسند و البته طرفداران خاص خودشان را نیز دارند. شرکت Iron Ox، در اکتبر سال گذشته این ربات را تولید و راه اندازی کرد. این ربات قادر است سه نوع سبزی را بکارد و از آن نگهداری کند تا به مرحله برداشت برساند.

Iron Ox یکی از آن دسته شرکت‌هایی است ک تلاش می‌کند عمده وظایف انسانی را به کار خودکار و رباتیک تبدیل کند. گفتنی است؛ این ربات از بازو‌های هیدورلیکی، کشت هیدروپونیک برای کار بهره می‌گیرد. اما علی‌رغم ادعا‌های صورت گرفته، این روند نشان دهنده یک کشاورزی مستقل نیست؛ چرا که نیروی انسانی هنوز نقش بسیاری در تکمیل روند کشاورزی ایفا نکرده است. بسته بندی و آماده‌سازی برای مصرف این سبزیجات از جمله کارهایی است که این ربات قادر به انجام آن نیست.

با این حال، اخبار امیدوارکننده‌ای از فروش محصولات این ربات به گوش می‌رسد و بی‌شک هر محصولی که به تازگی تولید می‌شود یکسری معایبی نیز دارد. یکی از مزایای استفاده از این تکنولوژی آن است که فرسایش فیزیکی کمتری شامل حال کشاورز و مشتریان می‌شود. این بدان معنی است که هزینه‌های حمل و نقل کمتری را برای داشتن سبزی باید پرداخت کنید.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار