تبلیغات

نقشه پلید آمریکا برای ونزوئلا

به گزارش افکارنیوز،

«مایک پنس»، معاون «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا ابراز امیدواری کرده این اقدام باعث شود سایر سران ارتش هم از دولت مادورو جدا شوند. او وعده داد دولت آمریکا رفع تحریم‌ها را برای تمامی کسانی که از ارتش دولت مادورو جدا شوند، بررسی خواهد کرد. 

طبق اظهارات پنس، «مانوئل کریستوفر فیگوئرا»، رئیس سابق دستگاه اطلاعاتی ونزوئلا که روز ۳۰ آوریل بعد از اعلام حمایت از آشوب‌ها علیه ونزوئلا از کشور گریخت، از فهرست تحریم‌ها خارج شده است. 

معاون رئیس‌جمهور آمریکا مشخص کرد که هدف از این اقدام تحریک مقام‌های ارتش ونزوئلا به جدا شدن از مادورو است. او گفت: «امیداوریم اقدامی که امروز کشور ما انجام می‌دهد دیگران را هم ترغیب کند که از الگوی ژنرال کریستوفر فیگوئرا پیروی کنند.»

این در حالی است که «خوان گوایدو»، رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا که چندی پیش مردم کشورش را به شورش علیه دولت منتخب ونزوئلا فراخوانده بود اعتراف کرده که «نیکلاس مادورو» همچنان از وفاداری ارتش این کشور برخوردار است. 

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار