تبلیغات

وضعیت ایمنی بازار اصفهان خوب نیست

ایسنا: سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان، گفته سدمعبر کسبه، در بازارهای اصفهان، در صورت بروز حادثه، مانع عبور نیروها و موتورسیکلت‌های امدادی خواهد شد.

وضعیت ایمنی بازار اصفهان خوب نیست

به نقل از اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، فرهاد کاوه آهنگران با اشاره به حریق بازار تبریز، اظهار کرد: بازارها، دارای محیط بسته هستند و به سبک قدیمی ساخته شده‌اند، جنس سقف آنها از چوب است که زمان گسترش حریق را افزایش می‌دهد. در بازار تبریز نیز شاهد چنین موضوعی بودیم، متاسفانه حریق از یک مغازه شروع شد و به سایر بازار گسترش پیدا کرد.

وی افزود: در بازار اصفهان هم علاوه بر قدمت بازار، معضلاتی برای اطفای حریق وجود دارد. از جمله این مشکلات این است که اگر حریق در زمان باز بودن مغازه‌ها اتفاق بیفتد با مشکل دسترسی به دلیل ترافیک اطراف بازار مواجه هستیم. از همین رو ایستگاه شماره 9 و 17 مخصوص امدادرسانی به بازار مستقر شده‌اند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان تصریح کرد: سازمان آتش نشانی اصفهان تاکنون 128 شیر هیدرانت در بازار اصفهان تعبیه کرده است که همه آنها کارایی لازم را دارد و به طور مرتب چک می‌شود اما هیدرانت‌های بازار با چیدن اجناس توسط صاحبان مغازه‌ها، مخفی و از دسترس خارج شده است.

کاوه‌آهنگران گفت: صعب العبور بودن مسیر رسیدن به بازار و عرض 3 یا 3.5 متری آن از دیگر مشکلات امدادرسانی در بازار است. علیرغم این شرایط، متاسفانه مغازه داران هم از هر طرف سدمعبر کرده اند، اجناس را از دو طرف دیوار بازار به داخل بازار وارد کرده و عرضی که برای عبور نیروهای آتش نشانی و مردم باقی مانده، حدود یک و نیم متر است.

وی با اشاره به اینکه وقتی حریق در محیط بسته رخ دهد همه به دنبال فرار به سمت بیرون هستند و نیروهای امدادی و حتی موتورسیکلت‌ها هم نمی‌توانند به راحتی وارد بازار شوند، اظهار کرد: مغازه داران با رفع سد معبر حداقل به فکر جان و مال خود در زمان حادثه باشند. امیدواریم با همکاری شهرداری بتوانیم موانع را به عقب تر برده تا مسیر امدادرسانی در بازار باز شود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: سقف‌های کاذبی که کسبه در بازار استفاده کرده‌اند و بعضا برخی تغییر کاربری‌ها، از دیگر عواملی است که امدادرسانی در بازار اصفهان را در زمان حریق دشوارتر می‌کند. با وجود برگزاری کلاس‌های آموزشی متعدد و مکاتبه با شهرداران مناطق و جلسه اخیر مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری اصفهان در جلسه با مسئولان دادگستری، هنوز همکاری لازم از سوی کسبه وجود ندارد و باید اعلام کرد که وضعیت ایمنی بازار اصفهان خوب نیست.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار