تبلیغات

یک زن مسلمان ریاست جلسه کنگره آمریکا را برعهده گرفت

روز گذشته برای اولین بار «رشیده طالب» یک نماینده زن مسلمان ریاست جلسه مجلس نمایندگان آمریکا را برعهده گرفت.

به گزارش «شیعه نیوز»، «رشیده طالب» نماینده فلسطینی‌تبار کنگره آمریکا روز گذشته اولین زن مسلمانی بود که توانست ریاست جلسه مجلس نمایندگان این کشور را بر عهده بگیرد.

نماینده مسلمان ایالت میشیگان در پیامی که در صفحه شخصی خود در توئیتر منتشر کرد درباره این تجربه نوشت: ریاست جلسه مجلس نمایندگان را امروز برعهده داشتم. برای دختری از دیترویت زمانیکه مدرسه را شروع کرد انگلیس نمی‌توانست صحبت کند و اولین کسی بودم که در خانواده از دبیرستان و کالج فارغ تحصیل شدم، (تجربه) بدی نبود.

رشیده طالب روز گذشته در جریان رای گیری در خصوص یک لایحه مربوط به اراضی، ریاست جلسه مجلس نمایندگان آمریکا را برعهده داشت.

هفته پیش نیز الکساندرا اوکازیو کورتز، نماینده دموکرات ایالت نیویورک به عنوان جوان‌ترین نماینده زن ریاست جلسه مجلس نمایندگان آمریکا را برعهده گرفت. این اتفاق نقطه روشنی برای طالب به حساب می‌آید، زیرا او به تازگی با انتقاداتی در خصوص اظهاراتش درباره هولوکاست روبه‌رو بوده است.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار