تبلیغات

تبلیغات سلفی ها در اسکندریه مصر

مدیرتبلیغات اوقاف اسکندریه تاکید کرد که اجازه نفوذ هیچ جریان دینی برای سیطره بر مساجد این شهر را نمی دهد.

به گزارش «شیعه نیوز»، اعضای تبلیغات سلفی گری در اسکندریه مصر فاش کردند که سلفی ها توانسته اند بر 40 مسجد و مصلا در سراسر مناطق این شهر در طول مدت اخیر به ویژه ماه مبارک رمضان تسلط یابند.

در همین حال، یکی از رهبران تبلیغات سلفی گری گفت: وزارت اوقاف مصر نمی تواند کمبود تعداد ائمه مساجد در روستاها و مکان های دور را جبران کند، به همین دلیل این گروه توانسته است تا بر بیش از 40 مسجد و مصلا مسلط شود.

از سوی دیگر، شیخ «حسن عبدالبصیر» مدیر تبلیغات در اوقاف اسکندریه در مصر گفت: مدیریت اوقاف هرگز اجازه نمی دهند که هیچ جریان دینی بر مساجد مسلط شود، ما بر مساجد خاص در نماز جمعه کنترل داریم و به مصلاهای کوچک که امکان نفوذ جریان های دینی در آن وجود دارد، بازنگری می کنیم. به همین دلیل تدابیر شدیدی برای همه مساجد و مصلا برای کنترل کامل آن وجود خواهد داشت.

این مساجد و مصلاهایی که سلفی ها کنترل آن را به دست دارند، شامل مسجد فاطمه الزهراء در المعموره البلد، الفاروق در المندره، ام القری در المندره، عمر بن عبدالعزیز در میامی، مسجد فتح المجید در خیابان 30، مصلای رب الاقصی در میامی، النور در خیابان سعید ادهم میامی، الصالحین در خیابان 18 سیدی بشر بحری، مسجد الشهدا در خیابان راس التین در الانفوشی، مصلای الوعی الاسلامی در الابراهیمیه، مسجد ابوحنیفه در خیابان لاویزون، مصلای عباد الرحمن در الشاطبی، مسجد الدقیدی در منطقه کرموز، مسجد الجمصی در برج العرب، مسجد الرحمن در برج العرب، مسجد المهندسی در برج العرب، مسجد فجر الاسلام در برج العرب، مسجد عباد الرحمن در برج العرب، مسجد الشهداء در العامربه، مسجد الرحمن در العامریه، مسجد الوفاء در العامریه، مسجد ابوبسیسه در العامریه، مسجد العلا الشرقی در العامیریه، مسجد العلا الغربی درالعامریه، مسجد العزیز الهادی، مسجد جامع ابیس، مسجد الرعایه در ونجت، مسجد الخلفاء الراشدین در برج العرب، مسجد الهدی در خیابان اسماء بنت ابی بکر در العامریه، مسجد الحمام در منطقه الظاهریه ، مصلای قباء در ونجت در شرق اسکندریه، مصلای التوحید در العجمی، النور در العجمی، مسجد الفتح در برج العرب، مصلای طریق النور در بشدس و مسجد التوحید در العامریه است.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار