تبلیغات

انجام ۱۲۰۰ ساعت پرواز توسط بالگرد‌ها در سیل اخیر

رئیس امداد هوایی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر خبر داد؛

انجام ۱۲۰۰ ساعت پرواز توسط بالگرد‌ها در سیل اخیربه گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،  سید علی خمیسی رئیس امداد هوایی سازمان امداد و نجات اظهار کرد: مرکز امداد هوایی سازمان امداد و نجات سابقه ۵۰ ساله دارد در جمهوری اسلامی ایران به نوعی که با ۳ فروند هلیکوپتر شروع کرده و اکنون به ۲۴ فروند تعداد بالگرد‌ها رسیده است.

وی افزود: طبق شرح وظایف جمعیت هلال احمر خصوصا سازمان امداد و نجات ما وظیفه پشتیبانی از عملیات‌های امداد و نجات را داریم.

رئیس امداد هوایی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: ما در راستای اینکه تیم‌های واکنش سریع و عملیات‌های امداد و نجات موفق‌تر عمل کنند و زمان طلایی برای نجات مصدوم کاهش پیدا کند از عملیات‌های هوایی استفاده و پشتیبانی می‌کنیم.

خمیسی با بیان اینکه اصل و ذات جمعیت هلال احمر بحث‌های غیر مترقبه است، افزود: شاید در مواقع عادی نیاز به بالگرد نداشته باشیم و هیچ استفاده‌ای نکنیم، هنگامیکه بحران سیل اتفاق افتاد ۱۲۰۰ ساعت پرواز داشتیم.

وی مطرح کرد: ما توان‌های لجستیکی فروانی داریم، اما وقتی که سیل و زلزله اتفاق می‌افتد تنها بالگرد است که می‌تواند امداد رسانی کند.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار