تبلیغات

نکته‌ای جالب درباره بچه‌ دایناسور‌ها که نمی‌دانستید

به گزارش افکارنیوز،

در میان حیوانات، چهار دست و پا راه رفتن قبل از راه رفتن کامل امری بسیار غیرمعمول است؛ البته جالب است بدانید که به غیر از انسان، بچه‌های برخی از دایناسور‌ها نیز همانند انسان‌ها چهار دست و پا راه می‌رفتند. براساس گزارش «ساینس آلرت»، این دایناسور با نام «Mussaurus patagonicus» از خزنده‌پایانی است که حدود ۲۰۰ میلیون سال پیش در آرژانتین کنونی زندگی می‌کرد.

محققان پس از بازسازی سه بعدی فسیل‌های این دایناسور ، سه مرحله کلیدی به دنیا آمدن، یک سالگی و بزرگسالی آن را شرح دادند. طبق گفته این تیم تحقیقاتی، نوزاد این دایناسور به اندازه کف دست انسان بوده و وزنی معادل ۶۰ گرم داشته است. در این مرحله، دایناسور دارای سر وگردنی نسبتا بزرگ است و بازو‌هایی دارد که برای چهار دست و پا راه رفتن از آن استفاده می‌کرد.

طبق این گزارش، هنگامی که این دایناسور بزرگ می‌شود، دم او نیز رشد می‌کند و مرکز ثقل او به سمت لگن منتقل می‌شود و همین امر، دایناسور را قادر می‌سازد تا بر روی دو پای خود بایستاد و در نهایت، در مرحله بلوغ، قد این دایناسور به اندازه ۶ متر و وزن آن به معادل هزار کیلوگرم رشد می‌کند.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار