تبلیغات

سرلشکر سلیمانی: کتاب الغارات را حتماً بخوانید +عکس نوشتته

سردار سلیمانی خواندن کدام کتاب را به شیعیان توصیه کرد به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، کتاب الغارات کتابی است که فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران خواندن آن را به همه توصیه کردند. خرداد سال گذشته سردار سلیمانی تاکید کرد این کتاب را که قدیمی‌ترین کتاب شیعه است، حتما بخوانید. او در ادامه گفت: مقتل کامل است، اگر آن را بخوانید، امروز برای حکومتی که در استمرار حکومت علی بن ابی طالب است، آگاهانه تر و بدون تعصبات فردی و و حزبی نگاه می‌کنیم، نظر می‌دهیم و دفاع می‌کنیم.

الغارات کتابی به زبان عربی، اثر ابواسحاق ابراهیم بن محمد بن سعید بن هلال ثقفی کوفی (متوفای ۲۸۳ق) است. الغارات از کهن‌ترین متون تاریخی شیعه به‌حساب می‌آید. این کتاب حاوی مطالبی گزیده از زندگانی امیرالمؤمنین علی (ع)، حیات عملی، خطبه‌ها، نامه‌ها و سفارش‌های حضرت و نیز جنگ‌ها و کشمکش‌ها در زمان خلافت امام علی و پس از آن است.

از آن‌جهت که در این اثر به غارت‌های معاویه در قلمرو امیرمؤمنان پرداخته شده، به الغارات شهرت یافته است. مؤلف در این اثر از راویان شیعه و سنی بهره برده و از این‌رو منبعی غنی را پدید آورده است. الغارات همواره مورد توجه و استفاده عالمان شیعی بوده است. علامه مجلسی و ابن ابی الحدید نقش به‌سزایی در زنده نگه‌داشتن این کتاب داشته‌اند. این کتاب بار‌ها به زبان فارسی ترجمه شده است.

سردار سلیمانی خواندن کدام کتاب را به شیعیان توصیه کرد

انتهای پیام/

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار