تبلیغات

الگوی بندگان صالح از زبان رهبر انقلاب +عکس نوشته

الگوی بندگان صالح به روایت رهبر انقلاببه گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، بندگان صالح، خالص و ویژه خداوند هستند که درجات آنان بالاتر از مؤمنان و در صف اول اهل ایمان قرار دارد. نشانه این افراد عبارتند از: آرامش و فروتنی، برخورد نیک و ارشادی با جاهلان و بی‌ادبان، شب زنده داری و عبادت و راز و نیاز‌های شبانه، معاد باوری و ترس از عذاب جهنم، اعتدال و میانه روی در امور زندگی، باور عملی به توحید و یکتاپرستی، اجتناب از قتل و فساد و منکر و دروغ و برزبان آوردن سخن ناحق، پرهیز از کار‌های لغو و بیهوده، تواضع و فروتنی در برابر نشانه‌های الهی، هشیاری، و... . قرآن کریم چنین افرادی را شایسته الگو بودن می‌داند که در نتیجه این اوصاف از مقام و جایگاه ویژه‌ای نزد خداوند برخوردار بوده و بهشت مینو پاداش آنان است.

در این خصوص رهبر انقلاب فرمودند: "مناسبت شب قدر، یکی مناسبت #دعا و #تضرع و توجه به پروردگار است، ثانیاً مناسبتی است برای اینکه دلهایمان را با مقام والای امیر مؤمنان و سرور متقیان عالم قدری آشنا کنیم و درس بگیریم. هر چه که در فضائل ماه رمضان و وظائف بندگان صالح در این ماه بر زبان جاری شود و بتوان گفت، امیرالمؤمنین (علیه‌السلام) نمونه‌ی کامل آن و برجسته‌ترین الگو برای آن خصوصیت است. ۱۳۸۷/۰۶/۲۹" 

الگوی بندگان صالح به روایت رهبر انقلاب

انتهای پیام/

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار