تبلیغات

همه فراز و نشیب‌های «پوما»

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه به نقل از هفته نامه بورس، رودلف داسلر متولد ۲۶ مارس ۱۸۹۸ بنیانگذار آلمانی شرکت لوازم ورزشی پوما و برادر بزرگ‌تر آدولف داسلر بنیانگذار شرکت آدیداس است. اگرچه رودلف در ابتدا در شرکت آدیداس با برادر کوچکترش شراکت داشت، اما در سال ۱۹۴۸ از او جدا شد و شرکت خود را بنیان گذاشت.

 رودلف شرکت خود را ابتدا «رودا» نام گذاشت، اما در مدت کوتاهی این نام به «پوما» تغییر یافت. در واقع آدولف ابتدا به این شغل روی آورد، پدر آنها کریستوف که مدت‌ها در یک کارخانه کفش مشغول به کار بود و برادر دیگر این دو، کمک‌های زیادی کردند تا دو برادر بتوانند به کار خود جان ببخشند.

شروع رقابتی شدید

پس از جدا شدن آدولف و رودلف، آدیداس و پوما رقابت شدیدی شروع کردند؛ اگرچه شرکت پوما تحت نظارت مستقیم و در دوران مدیریت او تنها در حد یک شرکت کوچک استانی شناخته شده بود، اما پس از کناره‌گیری رودلف و با مدیریت پسرش آرمین داسلر بود که برند لوازم ورزشی پوما در سطح جهانی شناخته و این شهرت موجب بقای این شرکت تاکنون شده است.

رودلف در سال ۱۹۷۴ بر اثر سرطان ریه درگذشت. شرکت پوما اکنون دارای بیش از ۳۰۰۰ کارمند در سراسر جهان است و محصولات خود را از طریق نمایندگی‌های رسمی خود در ۸۰ کشور جهان عرضه می‌کند.

 در جمع بورس‌های فرانکفورت و مونیخ

 پوما در سال ۱۹۸۶ وارد بازار سهام شد و از آن پس در فهرست بورس‌های فرانکفورت و مونیخ قرار گرفت.

در ماه می ۱۹۸۹، آرمین داسلر، پسر رودلف، و جرد داسلر با فروش ۷۲ درصد از سهام خود در پوما به شرکت سوییسی کوسا لیبرمن موافقت کردند. در آوریل ۲۰۰۷، شرکت فرانسوی کرینگ خرید ۲۷ درصد از سهام پوما را اعلام کرد که مسیر این شرکت برای خرید کامل پوما را هموار می‌کرد. در همان سال، کرینگ ۶۲.۱ درصد از سهام پوما را خریداری کرد اما به رغم مالکیت عمده سهام، این شرکت را همواره به عنوان یک شرکت مستقل می‌شناسند.

مترجم: اکرم شعبانی، روزنامه نگار

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار