تبلیغات

سرلشکر صفوی:‌ باید با هوشمندی در مقابل دشمن عمل کنیم

به گزارش افکارنیوز،

ششمین نشست تخصصی نهضت خاطره گویی دفاع مقدس با حضور فرماندهان و مسئولین عالیرتبه نیروهای مسلح در محل ستاد نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با حضور فرمانده ناجا سردار حسین اشتری  برگزار شد.

اخبار سیاسی- در این نشست که با موضوع بررسی تخصصی راه های انتقال فرهنگ و تجربیات دفاع مقدس برگزار گردید ، سرلشکر سید یحیی صفوی ، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به میزبانی این نشست توسط نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: در کشور عظیم ایران  ناجا  دارای ماموریت‌های   متنوع و گسترده  فراوانی است، حفظ  امنیت شهرها  تا امنیت مرزها و امنیت حقوق افراد به عهده نیروی انتظامی است  و در این ماموریت بایستی  جان و مال مردم  دارای امنیت باشد.

وی افزود: کشور ما دارای  8 هزار کیلومتر مرز شامل مرزهای خشکی و دریایی است و برقراری امنیت مرزها  با وجود  نا امنی  در کشورهای اطراف  واقعا کار مشکلی است.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به بیشترین تماس نیروی انتظامی با مردم گفت: نیروی انتظامی لبه تماس حکومت با مردم است.

سرلشکر صفوی با اشاره به شروع کار نهضت خاطره گویی دفاع مقدس و سابقه آن گفت : تقریبا  46 میلیون نفر جمعیت کشور زیر 40 سال است ، حدود سه سال پیش در شرفیابی که خدمت مقام معظم رهبری داشتم ایشان علاوه بر وظایف دستیاری و مشاورت عالی ،ماموریت جدیدی را به بنده ابلاغ کردند و آن ماموریت بیان مسائل جنگ در قالب خاطرات دفاع مقدس برای نسل جوان جامعه که دوران دفاع مقدس  را درک نکرده اند بود.

وی افزود: برای اجرای این ماموریت ساختار و ساز و کار خاص آن راه اندازی شد و اکنون از حدود 100 نفر فرمانده عالی دفاع مقدس  مشتمل بر  فرماندهان   ارتش و سپاه  در مسئولیت فرمانده تیپ به بالا که در جنگ حضور داشتند برای بیان خاطرات جنگ بهره می بریم و ستاد نهضت خاطره گویی دفاع مقدس با  معاونت های  آموزشی و ساختار محتوایی راه اندازی شد و برای حسن  اجرای این ماموریت منشور نهضت خاطره گویی تدوین شد  و فعلا فعالیت این ستاد در سطح نیروهای مسلح برنامه ریزی شده است.

سرلشکر صفوی ادامه داد: سالانه حدود 400 هزار نفر نیروی وظیفه وارد نیروهای مسلح می شوند. جامعه هدف ما فعلا مراکز دانشگاهی و آموزشی نیروهای مسلح و مجموعه های ارتش جمهوری اسلامی ایران  و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و وزارت دفاع و نیروی انتظامی است .هدف اصلی نهضت خاطره گویی ساختن نسل جوان  و انتقال مفاهیم، ارزش ها و فرهنگ دفاع مقدس و روح ایمان و خود باوری به نسل جوان است و از دیگر اهداف آن می توان به انتقال تجربیات و دستاوردهای دفاع مقدس  و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در کنار تاثیر گذاری بر افکار عمومی و بدنه نیروهای مسلح  اشاره کرد.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در بیان دیگر اهداف نهضت خاطره گویی دفاع مقدس  افزود: نهضت خاطره گویی دفاع مقدس بدنبال آن است که افکار عمومی جوانان با بیان رسالت خطیر آنان در حفظ انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن ،ساخته شود و این نهضت نسبت به شبهات ایجاد شده در مورد دفاع مقدس پاسخگو باشد.

وی درادامه با اشاره به ضرورت تاریخ نگاری دفاع مقدس بیان کرد: تاریخ دفاع مقدس باید نوشته شود و نویسندگان آن باید  صادقانه و با انصاف بنویسند و نوشتار آنها دقیق باشد و در نوشتار خود نقش همه آنهایی را که در جنگ حضور داشتند را از جمله  جهاد سازندگی، ارتش، سپاه، نیروهای ژاندارمری ، شهربانی و کمیته‌های انقلاب اسلامی   را بیان کنند.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در ادامه و با اشاره به اتفاقات و  مسائل روز انقلاب اسلامی ایران گفت: درود خدا بر عزیزان پدافند هوایی نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، من اتفاقات مربوط به هدف قرار دادن پهباد آمریکائی را رصد می کردم. انقلاب‌های بزرگ  با آرمان‌های جهانی، همواره دشمنان جهانی دارند. امروز ضمن حفظ اقتدار بایستی با هوشمندی  کامل در برابر دشمنان عمل کنیم.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار