تبلیغات

احتمال رشد مصرف برق به بیش از ۵۶ هزار مگاوات

به گزارش افکارنیوز،

 "مصطفی رجبی مشهدی" اظهار کرد: روز گذشته مصرف برق از مرز ۵۵ هزار مگاوات فراتر رفت.

اخبار اقتصادی- وی ادامه داد: گزارش‌های هواشناسی بیانگر افزایش دمای هوا در هفته جاری است که براساس همین یافته‌ها، پیش‌بینی می‌کنیم با افزایش مصرف برق در هفته جاری و به‌ویژه در روز‌های دوشنبه و سه‌شنبه (سوم و چهارم تیرماه) این میزان از مرز ۵۶ هزار مگاوات هم فراتر رود.

سخنگوی صنعت برق با درخواست از مشترکان برای همراهی با مجموعه صنعت برق گفت: از همه هموطنان درخواست می‌کنیم که در ساعات ۱۲ تا ۱۶ برای کاهش مصرف خود اقدام کنند.

رجبی مشهدی درخصوص راهکار‌های کاهش مصرف برق نیز اظهار داشت: از جمله راهکار‌های ساده می‌توان بهره‌گیری از نور طبیعی روز، استفاده از سرعت کند کولر‌های آبی و تنظیم کولر‌های گازی روی ۲۵ درجه اشاره کرد که تاثیر بسزایی در کاهش مصرف در ساعات اوج بار خواهد داشت.

وی با بیان اینکه مشترکان همچنین می‌توانند با استفاده از وسایل پرمصرف برقی در ساعت‌های پایانی شب یا ابتدای روز، نقش موثری در کاهش مصرف خود و پایداری شبکه برق کشور داشته باشند، تاکید کرد: اطمینان داریم که با همکاری همه مشترکان در سراسر کشور، می‌توانیم از این روز‌های گرم به خوبی عبور کرده و در تامین برق مشکلی نداشته باشیم. 

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار