تبلیغات

امروز كدام مناطق بيشترين ميزان مصرف را داشتند؟

با انتشار نقشه رنگي برق ، استان هاي خوش مصرف و پرمصرف برق كشور مشخص شدند.

نقشه مصرف دركشور نشانگر آن است كه استان هاي هرمزگان، سمنان، مركزي، كردستان ، زنجان و كلانشهر مشهد جزو مناطق پرمصرف كشور و در محدوده قرمز قرار دارند.

امروز كدام مناطق بيشترين ميزان مصرف را داشتند؟

رنگ قرمز در اين نقشه نشان دهنده مناطقي است كه ميزان مصرف برقشان به بيش از حد مجاز رسيده است.
از اين رو ضروريست ساكنين اين نواحي با كاهش حداقل 10 درصد از برق مصرفي خود شرايط را براي تداوم تامين برق پايدار در اين بخشها امكان پذير نمايند.

در اين نقشه كه ساعتي پيش بروز شده است، رنگ زرد، نشان دهنده مناطقي است كه مصرف برق آنها روبه افزايش است.

هم اكنون خراسان رضوي، شمال كرمان، استان اصفهان، بوشهر، همدان، قزوين ، آذربايجان شرقي و تهران در محدوده زرد و هشدار قرار دارند.

لازم به ذكر است كه مشتركان در اين مناطق مي توانند با كاهش حداقل 5 درصد از ميزان برق مصرفي خود، در وضعيت سبز و پايدار قرار گيرند.

نقاط سبز در نقشه استان هايي را با مصرف متعادل و عادي نشان مي دهد و بيانگر آن است كه مشتركان در اين مناطق با صنعت برق همكاري بيشتري دارند.

برپايه اين گزارش، مشتركان مي توانند براي كاهش ميزان مصرف برق در پيك روزانه كه از ساعت 12 تا 16 تعيين شده است از دور كند كولرهاي آبي استفاده ، كولرهاي گازي و ساير وسايل سرمايشي را روي درجه 24 تنظيم كنند.

همچنين مشتركان با عدم استفاده همزمان از وسايل برقي پرمصرف مانند اتو،جارو برقي،ماشين ظرفشويي و لباسشويي در ساعت هاي مذكور و يا انتقال آن به ساعت هاي پاياني شب يا اوائل صبح، مي توانند در كاهش مصرف برق نقش بسزايي داشته باشند.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار