تبلیغات

قیمت جهانی نفت امروز(۱۳۹۸/۰۴/۰۵)/ قیمت نفت به بالاترین رقم در ماهه ژوئن رسید

قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۸/۰۴/۰۵/ قیمت نفت به بالاترین رقم در ماهه ژوئن رسیدبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از رویترز، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۱.۳ درصد افزایش به ۶۵ دلار و ۹۱ سنت رسید. پیشتر قیمت نفت برنت تا ۶۶ دلار بالا رفته بود که بالاترین رقم از ابتدای ماه ژوئن تاکنون بوده است.

قیمت نفت خام آمریکا امروز با ۱.۸ درصد افزایش به ۵۸ دلار و ۹۸ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت اوایل امروز به ۵۹ دلار و ۳ سنت رسیدکه بالاترین رقم حدود یک ماه گذشته بود.

تحلیلگران معتقدند، عامل اصلی رشد قیمت‌ها آمار‌های انستیتوی نفت آمریکا بوده که از کاهش ذخایر نفت خام این کشور خبر داده است.

بر اساس آمار این موسسه، میزان ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به ۲۱ ژوئن با ۷.۵ میلیون بشکه کاهش به ۴۷۴.۵ میلیون بشکه رسیده در حالی که تحلیلگران انتظار کاهش تنها ۲.۵ میلیون بشکه‌ای را داشتند.

استفن اینز، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «پس از انتشار گزارش انستیتوی نفت آمریکا قیمت نفت افزایشی شده است... عامل دیگری که رشد قیمت نفت را به همراه داشته، بالا گرفتن تنش‌ها بین ایران و آمریکا بوده است.» آمار‌های انستیتوی نفت آمریکا در حال منتشر می‌شود که تجار به دقت در حال رصد کردن هرگونه اخبار مربوط به تنش‌ها بین ایران و آمریکا و احتمال برخورد نظامی بین دو کشور هستند.

بیشتر بخوانید: قیمت جهانی نفت در ۹۸/۳/۲۹ /برنت از ۶۲ دلار عبور کرد

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در ادامه جنگ لفظی خود با مقامات ایران دیروز تهدید کرد که اگر ایران بار دیگر به اهداف آمریکایی حمله کند، بخش‌هایی را ایران را نابود خواهد کرد. تهران با محکوم کردن تحریم‌های جدید آمریکا سیاستمداران این کشور را «معلول ذهنی» خوانده است.

انتهای پیام/

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۱.۳ درصد افزایش به ۶۵ دلار و ۹۱ سنت رسید

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار