تبلیغات

ریابکوف: آمریکا باید از اعمال فشار بر تهران دست بردارد

به گزارش افکارنیوز،

"سرگئی ریابکوف" معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری «نووستی»، اعلام کرد که مقامات مسکو بسیار متاسف هستند که واشنگتن خط مشی غیرمسئولانه‌ای در برخورد با ایران در پیش گرفته و اعمال فشارهای شدید و بدون ترمزی را بر تهران در پیش گرفته است.

اخبار سیاسی- وی گفت: «خط مشی لغو توافقات و فشارهای شدید که بدون هیچ ترمزی بر مقامات تهران، ملت ایران و رهبران این کشور ادامه دارد، تنها منجر به افزایش مشکلات بالقوه در منطقه خواهد شد. ما با کمال تاسف اعلام می کنیم، بزرگ ترین کشور جهان از لحاظ توان بالقوه نظامی و امکانات اقتصادی سیاست غیرمسئولانه‌ای را در این رابطه دنبال می‌کند. این واقعیتی است که ما با آن مواجه هستیم.»

 معاون وزیر خارجه روسیه تاکید کرد که مسکو به طرف‌های شرکت کننده در برنامه جامع اقدام مشترک ( برجام ) پیشنهادات مختلفی را برای حفظ توافق هسته‌ای  ارائه کرده و از همه آنها می‌خواهد تا خویشتن داری کنند.

ریابکوف توضیح داد: «همه، از جمله شرکای اروپایی، ما باید خویشتن دار باشند. در حالی که متأسفانه آنها نیز اخیراً صدای خود را به روی ایران بلند کرده‌اند که این مسئله کمکی به حل و فصل اوضاع نمی‌کند. من این مسئله را با مسئولیت کامل اعلام می کنم، ما معتقد هستیم که روش‌های مختلفی، از جمله تشکیل نشست کمیسیون برجام می‌تواند آسیب های وارده به توافقنامه هسته‌ای را به حداقل برساند. در این رابطه برخی طرح‌ها هستند که ما به شرکای ایرانی و دیگر طرفین برجام ارائه کرده‌ایم.»  

ریابکوف تأکید کرد که در این زمینه مسلماً بازی سیاست بزرگ و در سطح بالایی جریان دارد که بهتر است در سطح کابینه وزراء به آن پرداخته شود.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار