تبلیغات

نمایندگان پارلمان آلمان خواستار لغو تحریم علیه روسیه شدند

به گزارش افکارنیوز،

16 ژوئن گروهی از نمایندگان پارلمان آلمان از روسیه دیدن کردند.

اخبار بین الملل- این هیئت شامل نمایندگان تمام جناح‌های پارلمانی آلمان بود. شرکت کنندگان این بازدید هدف سفر خود را برای برقراری ارتباط با نمایندگان دوما دولتی روسیه جهت درک بهتر همکاران روسی خود، مواضع آنها در مسائل مختلف بین‌المللی و مسائل روابط دوجانبه بیان کردند.

معاون مجلس فدرال آلمان، رئیس گروه دوستی بین مجالس آلمان و روسیه، رابی اشلوند، با جمع‌بندی نتایج بازدید هیئت آلمانی از روسیه، گفت که یکی از مهم‌ترین لحظات سفر او تقدیم تاج گل در آرامگاه یک سرباز گمنام در کالوگا بود: "ما در اینجا از دیدگاه عقیده یکسان هستیم. این یک اقدام نمادین علیه فاشیسم، علیه توتالیتاریسم بود. زمان آن فرا رسیده تا هر دو ملت، روسیه و آلمان با یکدیگر دست دهند، زیرا فاشیسم راه ما نمی‌باشد. "

به گفته اشلوند، این دیدار بر تمایل نمایندگان به همکاری در زمینه‌های اقتصادی، فرهنگی و ورزشی تأکید داشت: "هیأت ما توانست سهم خوبی در این زمینه داشته باشد. ما هر روز زمان زیادی با یکدیگر گذراندیم.

فرهنگ بحث جاری بین ما بسیار هماهنگ بود، در مورد برخی از مسائل توافق داشتتیم و در مورد برخی دیگر اختلاف نظر داشتیم. که در مورد آن می‌توان صحبت کرد. علیرغم اختلافات موجود بین روسیه و آلمان، در مجموع، گفتگوی کلی و اقدامات اعتماد سازی تعیین کننده لحن کلی این سفر بود. هیچ تفاوتی بین آلمان و روسیه وجود ندارد، ما، نمایندگان مردم از مناطق هستیم، ما پاسخگوی آنها هستیم، آنها ما را انتخاب کرده‌اند. مردم از ما انتظار دارند که بتوانیم با کمک دیپلماسی صلح را در اروپا حفظ کنیم. "

معاون جناح "آلترناتیو برای آلمان" گفت که این تحریم‌ها نیست که می‌تواند روابط بین روسیه و آلمان را تقویت کند، بلکه تنها یک گفتگوی سازنده می‌تواند منجر به این امر شود.

رابی اشلوند در خاتمه گفت: "من شخصا بر این باورم که تحریم‌ها راه ما نیستند. فقط گفت‌وگو به ما اجازه می‌دهد تا به جلو حرکت کنیم. تحریم‌ها در تاریخ هرگز چیز خوبی به بار نیاورده‌اند، آنها همیشه رنج و جنگ را به ارمغان آورد‌ه‌اند. بنابراین، باید از ابزار گفتگو برای پیدا کردن یک توافق عمومی میان مردم استفاده کرد. برای مردم آلمان، برای مردم روسیه و برای مردم در سراسر جهان".

همکارش، یکی از اعضای کمیته امور کشاورزی و آموزش و پرورش بوندستاگ، میشائیل فون آبرکرون، همچنین از تجربیات خود در مورد سفر اینگونه یاد کرد: "برای من، هدف اصلی این دیدار برقراری ارتباط با نمایندگان مجلس روسیه بود، زیرا پیش از این من چنین ارتباطی نداشتم. بخش مربوط به تعامل بین روسیه و آلمان برای من مهم بود. "

نماینده آلمانی گفت: "ما دیدیم که تحریم‌ها به چیزی منجر می‌شوند، که از لحاظ اقتصادی دوگانه هستند. از یک سو این امر منجر به این واقعیت می‌شود که برخی از شرکت‌ها که بسته به واردات از خارج کشور هستند، دچار مشکلاتی شوند؛ از سوی دیگر، سرمایه گذاری‌های مستقیم وجود دارد که در روسیه به طور قابل توجهی افزایش یافته است".

آبرکرون همچنین از اهمیت همکاری علمی صحبت کرد: "در حوزه انتخاباتی من، یک موسسه تحقیقاتی به نام  XFEL در شونه‌فِلد وجود دارد. در یک پروژه بزرگ تحقیقاتی، یک پروژه میلیاردی، مشارکت روسیه در آن 30 درصد است. ما به آن بسیار افتخار می‌کنیم و می‌خواهیم این همکاری را گسترش دهیم. در پاییز، ما با مشارکت دانشمندان روسی سفری به قطب با کشتی داشتیم و من به گفت و شنود مداوم در مورد علم، آموزش، مبادله دانشجو علاقه مند هستم. "

به گفته این نماینده بوندستاگ، موضوع مهم دیگر، موضوع تامین انرژی آلمان و اروپا به طور کلی بود.  آبرکرون اظهار داشت: "ما از یک طرف در مورد حفاظت از آب و هوا، و از سوی دیگر، در مورد قابلیت اطمینان عرضه انرژی به اروپا صحبت می‌کنیم. در این جا، روسیه نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند، زیرا ما نیاز به منابع گاز ثابت داریم که امیدوارم در آینده نزدیک با کمک خط لوله Nord Stream-2 تامین شود".

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار