تبلیغات

بی توجهی والدین به تربیت دینی، آینده کودکان را به مخاطره می اندازد

به گزارش «شیعه نیوز»، حجت الاسلام حمید مهدی زاده با اشاره به مطلب فوق اظهار داشت: وقتی پدر و مادر در تربیت فرزند به مباحث و اصول دینی بی توجه و یا کم توجه باشند، این مساله اثراتش را در آینده کودک نشان خواهد داد.

وی افزود: از جمله تبعات نامطلوب چنین رویه ای، دور شدن فرزندان از معنویت و دین و به تدریج کم رنگ شدن فضایل اخلاقی در میان آنان است که به خصوص در آینده و در زندگی خانوادگی آنان ، تضعیف رویکرد دینی و اخلاقی، زمینه ساز بروز و ظهور مشکلات عدیده ای می شود.

این کارشناس و مشاور امور خانواده همچنین با تاکید بر لزوم توجه فراوان به مقوله تربیت فرزند در نظام خانواده گفت: از سویی چنانچه تعادل لازم در تربیت فرزند وجود نداشته باشد به این معنا که گاه سخت گیری مطرح باشد و گاه آسان گیری بیش از حد، طبعاً مشکلاتی رخ می دهد که در کوتاه مدت و درازمدت ، آثار نامطلوب خود را برجای می گذارد که از آن جمله اختلال در تامین و تزریق محبت به دیگران ، افسردگی و اضطراب است.

وی اضافه کرد: همچنین وقتی فرد به جهت غلبه نگاه مادی گرایانه از دین و مذهب فاصله می گیرد، دچار کمبود و یا خلأ آرامش و محبت واقعی می شود و به خصوص در شرایطی که در جامعه مباحث اقتصادی و مشکلاتی از این دست پررنگ تر می شود، این دنیاگرایی و بی عاطفه بودن باعث گسست در روابط اجتماعی می گردد.

 

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار