تبلیغات

تضعیف اصناف به نفع هیچکس نیست/ اصناف نیازمند برنامه‌ای قوی برای آینده‌ای روشن

روابط// تضعیف اصناف به نفع هیچکس نیست/اصناف نیازمند برنامه‌ای قوی برای آینده‌ای روشنبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، حمیدرضا رستگار، رئیس اتحادیه صنف فروشندگان آهن و فولاد تهران با اشاره به ضرورت تغییر در سیستم اجرایی اصناف  اظهار کرد: سیستم‌های اداری و ارگان‌هایی که با اصناف سروکار دارند با عملکرد خود روز به روز موجبات تضعیف اصناف را فراهم می‌کنند، در حالی که اتحادیه‌های صنفی با ارگان‌ها همکاری می‌کنند؛ اما به جای حمایت، منکوب می‌شوند که نمونه بارز آن سازمان امور مالیاتی است.

وی ادامه داد: با بیش از ۳۵ سال فعالیت در جامعه صنفی با نگاهی عمیق و دلسوزانه معتقدم در تمام موضوعات نیازمند بازنگری در قوانین، آئین نامه‌ها و برنامه‌های اصناف وجود دارد.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان آهن و فولاد تهران با اشاره به ضرورت تغییر در سیستم اجرایی اصناف بیان  کرد: با بیش از ۳۵ سال فعالیت در جامعه صنفی با نگاهی عمیق و دلسوزانه معتقدم در تمامی موضوعات نیازمند بازنگری در قوانین، آئین نامه‌ها و برنامه‌های اصناف وجود دارد.

بیشتر بخوانید: اصناف در حوزه توزیع شکر گام‌های موثری برداشته است 

رستگار تأکید کرد: باید بانک اطلاعاتی قوی داشته باشیم، شرکت‌هایی که در حوزه اقتصادی فعالیت می‌کنند و توزیع دارند بایستی از اتحادیه‌های مربوطه مجوز لازم را دریافت دارند. نقش ما به عنوان توزیع‎کننده و تولید کننده در کشور به چه شکلی خواهد بود؟

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان آهن و فولاد تهران با تأکید بر اینکه اصناف نیازمند برنامه‌ای قوی برای آینده‌ای روشن است، گفت: به همین منظور باید تمام تلاشمان در سه محور استوار باشد ۱- تغییر سیستم اصناف از سنتی به سمت مدرنیته، سیستم سنتی کاملاً از بین رفته و باید براساس روز برنامه داشته باشیم ادبیاتمان از نوع تمنایی خارج شود، اصناف قدرتمند است باید با اعتماد به قدرت خود برنامه ریزی و از خرد جمعی استفاده کند ۲- مدیریت؛ رسیدن به نقطه نظرات مشترک و اتحاد در عمل موضوع بسیار حیاتی و مهمی است، ایجاد قوانینی به نفع اصناف در مجلس، تشکیل گروه‌های کارشناسی خبره در همه امور تا پیگیر قوانین و تبصره‌ها درمجلس باشند ۳- برنامه ریزی؛ برنامه ریزی اصولی و چشم انداز خوب برای آینده‌ای روشن ابزار اصلی در کار است، متحول شدن در مدت زمانی مشخص می‌تواند امیدوارکننده باشد. قطاری که ریل آن را درست می‌سازیم می‌تواند مسافرانش را سالم به سر منزل مقصود برساند.

وی با اظهار تأسف از شرایط فعلی تصریح کرد: متاسفانه آنچه اکنون مشاهده می‌شود، برنامه‎ریزی برای تضعیف اصناف و انحلال اتحادیه‎هاست، پس اگر از تمام موضوعات مربوط به اصناف آمار دقیقی داشته باشیم، می‌توانیم به برنامه ریزی اصولی امیدوار باشیم و متعاقب آن، همه جا از اصناف دفاع کنیم.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار