تبلیغات

شرط موفقیت بازار متشکل ارزی، مدیریت بر سفته بازی است

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا) ، عباس آرگون در گفتگو با خبرنگار ایبِنا درباره راه اندازی بازار متشکل معاملات ارز و تاثیر آن بر بازار گفت: براساس آنچه تاکنون مسئولان بانک مرکزی اعلام کرده اند، این بازار معاملات عمده اسکناس ارز را شامل می شود.

وی لازمه موفقیت این بازار را مدیریت بحث های سفته بازانه ارز و واسطه گری دانست و افزود: در صورتی که فعالیت های سفته بازانه مدیریت نشود، بازار متشکل ارز نیز کارکرد خود را از دست می دهد.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی همچنین تصریح کرد: شرایط با راه اندازی بازار متشکل معاملات ارز باید به گونه ای پیش برود که مردم از ابزار ارز به عنوان کالایی برای حفظ ارزش پول استفاده نکنند.

آرگون اظهار داشت: لازمه رشد و توسعه اقتصادی ثبات در نرخ هاست. شاید آن اندازه که نوسان قیمت مخرب است، افزایش قیمت مخرب نباشد.

 نایب رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی گفت: اگر به عنوان نمونه بدانیم که محدوده نوسانی نرخ ارز برای سه سال آینده چقدر است، تمام برنامه ریزی خود را براساس آن انجام می دهیم و مشکلی پیش نخواهد آمد، اما وقتی واردکننده ای با نرخ بالا کالایی را وارد می کند، در زمان فروش کالا ممکن است نرخ ها کاهش یافته باشند و آن زمان تمام اندوخته هایش از بین می رود.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار