تبلیغات

گزارش سازمان ملل درباره قتل خاشقجی به شورای حقوق بشر ارائه شد

به گزارش «شیعه نیوز»، آگنس کالامارد، نماینده ویژه تحقیقات سازمان ملل در زمینه اعدام‌های فراقانونی امروز ۲۶ ژوئن گزارش خود در خصوص قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی را به شورای حقوق بشر در ژنو ارائه کرد.

هفته گذشته شورای حقوق بشر سازمان ملل به این نتیجه رسید که قتل جمال خاشقجی یک اقدام غیرقانونی با قصد قبلی بوده و عربستان سعودی در این باره مسئول است. در این گزارش، گزارشگر ویژه سازمان ملل خواهان آن شده که تمامی کسانی که در این ارتباط نقش داشته و شناسایی شده، مسئولیت خود را بپذیرند. ریاض در واکنش ادعا کرد این گزارش دربرگیرنده تعارض‌های واضح و اتهامات بی اساس است.

نماینده ویژه تحقیق سازمان ملل در زمینه اعدام‌های فراقانونی، چهارشنبه گذشته نیز گفت محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، باید برای قتل ماه اکتبر جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد در کنسولگری عربستان در استانبول مورد تحقیق قرار گیرد.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار