تبلیغات

تعداد گوسفند و بره دامداری‌های کشور به بیش از ۴۷ میلیون راس رسید

تعداد گوسفند و بره دامداری‌های کشور به بیش از ۴۷ میلیون راس رسیدبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، نتایج طرح آمارگیری اندازه‌گیری تغییرات ماهانه تعداد دام سبک، در خرداد امسال نشان می‌دهد که تعداد گوسفند و بره موجود در دامداری‌های کشــور ٤٧,٣ میلیون رأس و تعداد بز و بزغاله ١٧,٥ میلیون رأس بوده است.

هر چند تعداد دام سبک نسبت به زمان مرجع (مهر ١٣٩٧) ٢٤ درصد افزایش یافته، اما نسبت به اوج جمعیت این نوع دام از زمان شروع این طرح (اسفند ١٣٩٧) ٣ درصد کاهش یافته است که خروج دام‌های پرواری از گله (عرضه برای کشتار) و کاهش زایش دام‌ها، مهمترین دلایل این موضوع است.

بیشتر بخوانید: کاهش محسوس نرخ اقلام خوراکی در خرداد ۹۸ + جدول

طبق یافته‌های این طرح آمارگیری،در خرداد امسال، تعداد ٦٨٢ هزار رأس بره و ٣٦٥ هزار رأس بزغاله در بهره‌برداری‌های پرورش‌دهنده دام سبک کشور متولد شده است که کمترین مقدار، از مهر  سال گذشته تاکنون است.

متن کامل خبر در فایل پیوست موجود است.

انتهای پیام/

 برآورد  ٦٤,٨ میلیون رأس  دام سبک کشور در کشور

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار