تبلیغات

گزارش سازمان ملل درباره رشد فزاینده مواد مخدر

به گزارش «شیعه نیوز»، آژانس مواد مخدر و جرم سازمان ملل در گزارش سالیانه خود که امروز چهارشنبه منتشر شده است، اعلام کرد: میزان تولید جهانی کوکائین در سال 2017 میلادی به یک رکورد جدید دست یافته است و نسبت به رکورد سال قبل از آن 25 درصد رشد داشته است.

افزایش تولید کوکائین در کلمبیا بیشترین نقش را در رشد فزاینده تولید این ماده مخدر داشته است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، پس از امضای قرارداد صلح دولت کلمبیا با شبه نظامیان فارک، گروه های تبهکار اقدام به افزایش تولید کوکائین در مناطق دور افتاده کرده اند. کلمبیا بزرگترین تولید کننده کوکائین جهان به شمار می رود.

آنجلا مه رئیس بخش تحقیقات دفتر مواد مخدر و جرم سازمان ملل در این باره گفت: بی شک این خبر بدی است. این خبر برای کشورهای تولید کننده بد است. چیزی که در کلمبیا در حال وقوع است، نگران کننده است.

کلمبیا به تنهایی حدود 70 درصد کوکائین جهان را تولید می کند. در دهه منتهی به 2017 میلادی ، تولید جهانی کوکائین بیش از 50 درصد رشد داشته و به 1976 تن در سال 2017 رسیده است.

در همین مدت یعنی در ده سال منتهی به 2017 میلادی میزان کوکائین توقیف و کشف شده در سراسر جهان بیش از 74 درصد رشد داشته است. تنها در سال 2017 میلادی بیش از 1275 تن کوکائین در سراسر جهان کشف و ضبط شده که این رقم نسبت به سال قبل از آن 13 درصد رشد داشته است.

بیش از 90 درصد کوکائین توقیف شده در کشورهای آمریکایی بوده است و کلمبیا به تنهایی 38 درصد کوکائین توقیف و کشف شده جهان در سال 2017 را داشته است.

این گزارش افزود: خشکسالی در افغانستان موجب کاهش 25 درصدی تولید تریاک در سال 2018 شده است. تولید تریاک در افغانستان در سال 2018 میلادی به 7790 تن رسیده است.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار