تبلیغات

شهدا نشان دادند هزینه مقاومت و مبارزه با دشمن کمتر از هزینه تسلیم و پذیرفتن ذلت است

به گزارش افکارنیوز ،  محمدباقر قالیباف که صبح روز شنبه در مراسم وداع و تدفین سردار شهید غلامرضا پروانه و شهید مصطفی بحرابادی در شهرستان سبزوار سخن می گفت، با گرامی داشت یاد و خاطره شهدا گفت: در روز شهادت امام جعفرصادق(ع) و در این مکان مقدس و در این شهر ولایت مدار و شهید پرور شاهد تشییع دو پیکر از فرزندان عزیز این خطه هستیم؛ شهید غلامرضا پروانه و شهید مصطفی بحر آبادی یک بسیجی شهید و یک فرمانده دلیر در دوران دفاع مقدس. امروز در کنار گرد هم جمع شدیم تا به یاد شهدا و در کنار استخوان های مطهر این شهدای عزیز بار دیگر با شهدا و امام شهدا بیعت کنیم.

شهدا به ما اموختند باید بر اعتقادات مان پافشاری کنیم

فرمانده لشگر پنج نصر در دوران دفاع مقدس با پرداختن به پیام شهدا اظهار کرد: زندگی من و شما امروز در هر کجای این سرزمین که هستیم در بعد مادی و معنوی مدیون این شهداست. شک نکنید که احیای مجدد اسلام در این زمان و عزت مسلمین مدیون شهدا و امام راحل است. بدون شک ما مدیون خانواده های شهدا هستیم، مدیون فرزندان عزیزی هستیم که چند ماه از عمرشان بیشتر نگذشته بود که پدر را از دست دادند و هرگز آغوش پدر را نتوانستند تجربه کنند و هیچ خاطره ای از پدر ندارند. شهدای ما برای همیشه تاریخ این کشور افتخار افرینند . انها به ما یاد دادند که ما باید درباورها و اعتقادات مان پابفشاریم. شهدا و جانبازان و ازادگان ما با تسلیم نشدن در مقابل دشمن و در غریبی جنگیدن به ما آموختند که باید برای باورها و اعتقادات مان مبارزه کنیم.

index

شهدا نشان دادند هزینه مقاومت و مبارزه با دشمن کمتر از هزینه تسلیم و پذیرفتن ذلت است

وی افزود: امروز بعد از سی و اندی سال می بینیم که اگر عزتی برای اسلام و مسلمین است به برکت خون شهدا و مجاهدت انهاست. انها به هویت اسلامی ما کمک کردند به هویت ایرانی ما کمک کردند و به آنهایی که در گذشته دور و نزدیک ادعای دفاع از سرزمین اسلام را داشتند ولی وقتی خطری برای این کشور رخ داد بخشی از این کشور را به دشمن واگذار کردند، ثابت کردند که دفاع از ایران اسلامی را با تمام وجود انجام می دهند. درواقع شهدای ما و فرهنگ جهاد و شهادت به فرماندهی امام راحل نشان دادند اینها مجاهدان واقعی هستند که از این فرهنگ و اب و خاک صادقانه دفاع کردند و از همه چیزشان برای حفظ این سرزمین گذشتند. انها به مستکبرین و امریکای ظالم نشان دادند که این ملت ملتی مقاوم و مبارز است که هزینه مقاومتش را پرداخت می کند و اعتقاد دارد این هزینه مقاومت به مراتب کمتر از هزینه تسلیم شدن در مقابل زیاده خواهی آنهاست؛ چرا که در تسلیم شدن هم باید هزینه بدهیم و هم ذلت بپذیریم اما در مبارزه و مقاومت هزینه کمتری می دهیم و عزت این کشور را حفظ می کنیم.

قالیباف با بیان اینکه این فرهنگ را از قران و اهل بیت آموخته ایم که همیشه جان و مال مان را می دهیم اما هرگز اجازه نمی دهیم کسی به استقلال و عزت ما خدشه ای وارد کند، گفت: از این رو سر تعظیم در مقابل شهدا، امام شهدا و جانبازان فرود می آوریم.

وی با اشاره به خاطرات دوران دفاع مقدس و اعزام نیروها از مسجد جامع سبزوار ادامه داد: امیدوارم که خداوند ما را شرمنده شهدا و امام شهدا نکند.

قالیباف با پرداختن به رجزخوانی و تهدید امریکا گفت: خداوند وعده داده است اگر ما بر سنت های الهی بایستیم و در مقابل قدرت دشمنان و کفار ایستادگی کنیم پیروزی از ان ما است.

در حوزه دفاعی جوانان را باور کردیم و موفق شدیم پس باید درحوزه اقتصادی هم چنین کنیم

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: در دوران دفاع مقدس رزمندگان جوان همانند شهید پروانه افتخار افریدند. امروز هم می بینید نسل چوان ما در مبارزه با تروریسم چه کردند و در مقابل امریکا با همه تجهیزات پیشرفته‌اش چه کردند و چطور پهباد امریکایی را سرنگون کردند که همه قدرت های تسلیحاتی دنیا را متحیر کردند. انها هم سامانه دفاع پیشرفته موشکی را ساختند و هم با جرات و شجاعت شلیک کردند و به  امریکا نشان دادند که امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند و این کشور، کشور شهادت و مردمش دست پرورده مکتب قران و اهل بیت است و شهادت افتخار ماست.

این نصرت و این باور فقط در حوزه دفاعی و امنیتی نیست بلکه در حوزه اقتصادی هم امکان‌پذیر است. اگر امروز شرایط سخت اقتصادی را می گذرانیم و متاسفانه پدر و مادران ما شرمنده فرزندان شان به لحاظ معیشتی هستند و فرزندان فارغ التحصیل ما شرمنده مادر و پدران شان هستند که نمی توانند کار پیدا کنند و کمک آنها که ناتوان شده اند، باشند، همه به دلیل عدم باور به توانایی این جوانان در عرصه اقتصاد است.

دشمن در دوران دفاع مقدس نتوانست کمر مردانی را بشکند که امروز مشکلات اقتصادی کمرشان را شکسته است

قالیباف با بیان اینکه تهدید دشمن در جنگ کمر ما را در پشت خاکریز نشکست اما امروز مسائل اقتصادی کمر مردان مرد را در خانواده ها شکسته است، گفت: علت این موضوع «نداشتن» نیست. علتش مشکلات اقصادی و کمبودهای اقتصادی نیست. منابع کشور سرشار است. امروز تنها مجموع منابع نفت و گاز ایران مقام اول را با19و نیم درصد انرژی در دنیا دارد.

قالیباف

ضعف مدیریت و کارامدی و عدم باور به توانایی جوانان و میدان ندادن به آنها باعث مشکلات اقتصادی امروز کشور شده است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه ما  با استعدادترین جوانان را داریم و جزو کشورهای جوان دنیا هستیم ان هم جوان تحصیل کرده و معتقد به فرهنگ اهل بیت، تصریح کرد: اما امروز دو مشکل باعث شده تا شاهد این چالش ها شویم؛ اولی مشکل مدیریت و کارامدی. ضعف مدیریت از چالش های بزرگ جامعه ماست. چه ان روزی که درامد 120 میلیارد دلاری داریم و چه روزی که درامد 20 میلیارد دلاری داریم در اقتصاد کشور هیچ اتفاقی نمی افتد دلیلش هم ضعف در مدیریت است، ضعف در اعتماد به جوانان این کشور است. میدان ندادن به جوان و به روز نبودن در عرصه مدیریتی نسبت به فهم و درک و توان و تلاش و کار است و نکته دوم باور نداشتن به مردم و ظرفیت های درون مملکت است. ضعف از جایی در حوزه اقتصاد اغاز می شود که چشممان به دست دشمن است و منتظر آنها می مانیم بجای اینکه دل در گرو مردم و جوانان و امید به خدا داشته باشیم. ما در دوران دفاع مقدس در عرصه های امنیتی و نظامی اعتماد به جوانان را دیدیم اما در عرصه اقتصادی نمی بینیم.

وی افزود: در کنار پیکر این شهدا و در این مکان مقدس عرض می کنم که اگر ما یک برنامه 5 ساله را با نگاهی که گفتم در کشور شروع و پیش ببریم اقتصاد کشور به ارامش می رسد و اماده یک جهش بزرگ در عرصه اقتصاد می شود. نمی گویم همه مشکلات حل می شود نه؛ اما به ارامش اقتصادی می رسیم.

دشمن از مسیر نظامی به سراغ ما نمی اید زیرا فرهنگ جهاد و شهادت را دیده است

فرمانده لشگر پنج نصر در دوران دفاع مقدس با اشاره به دیدار با خانواده شهدا و جانبازان و فرماندهان دوران دفاع مقدس بیان کرد: به انها عرض کردم نباید شما کنار بنشینید بلکه همه باید با هم دست در دست هم بدهیم تا مشکلات اقتصادی را حل کنیم. اما اگر همین مسیر اشتباه گذشته را در اقتصاد بخواهیم ادامه دهیم متاسفانه دشمن نقطه ضعف ما را پیدا کرده است. البته همان طور که حضرت اقا فرمودند جنگ نمی شود. نه اینکه انها دنبال جنگ با ما نباشند ولی می دانند و تجربه کردند و فرهنگ جهاد و شهادت را دیده اند. نمونه هایش را دیده اند. همین حادثه اخیر را دیده اند. دشمن می داند و از این مسیر سراغ ما نمی اید.

مسائل اقتصادی را قربانی مسائل سیاسی نکنیم

نائب رییس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه دشمن می داند ما در دو نقطه دچار ضعف هستیم گفت: یکی حوزه اقتصاد است. برای همین هم حرف از مذاکره می زند اما هرروز فشار را بیشتر می کند چون جنگ، جنگ اقتصاد است. خب ما هم باید در مسیر درست حرکت کنیم و از راه اقتصادی گذشته بر گردیم. باید دست در دست هم دهیم و مسائل اقتصادی را قربانی مسائل سیاسی نکنیم. حتما سلایق سیاسی مختلف در کشور وجود دارد اما مشکلات اقتصادی مشکل مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی است و  باید خارج از مسائل سیاسی دست در دست هم بدهیم و این مشکل را حل کنیم. کسانی که مسوول در عرصه اقتصادی هستند باید گام اول را بردارند و همه هم به انها کمک کنیم تا کار را پیش ببریم. و موضوع دوم جنگ روانی است که دشمن در کشور با فضای مجازی و تلویزیون های فارسی زبان دارد انجام می دهد. البته برخی خطاها در کشور است و کسی منکر نمی شود اما دشمن از انها بهانه جویی کرده و انقدر در این جنگ روانی پیش می رود که باورهای مردم ما و جوانان ما را نشانه رفته و انها را ناامید کند. اهمیت جنگ دوم از جنگ اقتصادی کمتر نیست. ما باید در مقابل این دو جبهه ای که دشمن در ان اکنون فعالیت می کند بایستیم.

قالیباف با اشاره به شایعاتی که درباره خودش درخصوص فرار به لندن و کانادا و ...

درحالی بیان شده که ایشان در مراسم سالگرد شهید همدانی در همدان حضور داشته گفت: یکی از همسران شهدا شب با منزل ما تماس گرفت و گریه کرد و گفت می گفتند شما فرار کرده اید همین که شما گوشی را جواب دادید خیالم راحت شد. این نمونه‌ای از عملیات روانی دشمن است.

دشمن در دو حوزه جنگ اقتصادی و روانی وارد کارزار شده است چون در این حوزه ها ضعف داریم

وی با تاکید بر اینکه به دروغ ها و تهدیدات توجه نکنید بیان کرد: دشمن در این دو حوزه جنگ اقتصادی و روانی وارد کارزار شده چون ما در این دو حوزه ضعف داریم. یعنی هم ضعف اقتصادی داریم و باعث شده دائم فشارها را بیشتر کند و هم به دلیل برخی فسادهایی که اتفاق افتاده در حوزه ایجاد جنگ روانی برای او جای فعالیت باز شده است. به همین دلیل هم با هرکسی در هر جایی که هست باید با فساد برخورد کند و هیچ ملاحظه ای برای هیچ کس نباید بشود.

اگر بر سنت های الهی پایبند بوده و جوانان را باور کنیم پیروزی از ان ماست

 عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر پیش بردن ارمان های امام راحل و شهدا افزود: در کنار مبارزه با فساد نباید اجازه دهیم دروغ پردازی های دشمن باعث تضعیف روحیه شود، گفت: مطمئنیم اگر مانند گذشته مان محکم بایستیم و به باورها و اعتقادات مان و سنت های الهی پایبند باشیم و تلاش کنیم و فرصت را برای کار جوانان مان مانند گذشته باز کنیم وعده الهی این است که پیروزی در اینده نزدیک پیش روی ما خواهد بود.

 

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار