تبلیغات

اظهارات ضرغامی درباره احتمال جنگ نظامی بین ایران و آمریکا

عزت‌الله ضرغامی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در مراسم افشای هفته حقوق بشر آمریکایی که ظهر امروز در مسجد امام سجاد(ع) کرج برگزار شد در رابطه با سرنگون شدن هواپیمای جاسوسی آمریکا در منطقه و اظهارات مقامات آمریکایی گفت: برای دشمنان ما حقوق بشر یک سلاح و ابزار است و کشورهایی مانند آمریکا همانند یک سلاح کشنده از حقوق بشر استفاده می‌کنند.

ضرغامی با بیان اینکه مقاومت تنها راه ایستادگی در مقابل دشمن است، عنوان کرد: مذاکره با آمریکا و معطل اروپایی ها ماندن راه حل مناسبی برای مشکلات کشور نیست و تحریم رهبری معظم انقلاب و تحریم وزیر امور خارجه در تاریخ بی‌نظیر است و آن چیزی که جواب داده و دشمن را دیوانه کرده راهبرد مقاومت است و مردم با این وجود و مشکلات موجود همچنان پای انقلاب هستند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: ایران اسلامی در حوزه نظامی و دفاعی بسیار قوی‌تر از گذشته است و مانند گذشته نیست که آمریکا هواپیمای مسافری ما را بزنند، امروز قدرت بازدارندگی ایران اسلامی به گونه‌ای است که پهپاد رادارگریز و فوق پیشرفته آمریکا به محض ورود به مرزهای کشور سرنگون می شود و ما همون طور که در حوزه نظامی مقتدر هستیم و اگر جنگی در نمی‌گیرد به خاطر همین اقتدار ماست که فرمایشات رهبری هم بر اساس این موارد است.

وی با بیان اینکه سلاح‌های کشور هیچگاه تهدید نیست و بازدارنده است، گفت: اگر جنگ نمی‌شود به خاطر این است که دشمنان از قدرت دفاعی و نظامی ایران مطلع هستند و می‌دانند که جنگ بیشتر برای آنها ضرر دارد.

وی خطاب به آمریکایی ها ادامه داد: شما به چه اجازه‌ای وارد منطقه می‌شوید، تجربه این چند ده سال در حوزه موشکی این است که یک طرف توانمندی نظامی و طرف دیگر توانمندی شلیک است و برخی توانمندی دارند اما شجاعت ندارند ،اگر بخواهند جنگ کنند به تعبیر برخی فرماندهان نظامی ناوهای آنها نباید وارد منطقه شوند.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه برخی روزنامه ها و مجله ها عکس هواپیمایی و ناو هواپیمابر آمریکایی را در صفحه اول خود کار می‌کند، تاکید کرد: این رسانه‌ها در زمین آمریکا بازی می‌کنند و اگر کوچک‌ترین خطری بخواهد متوجه مردم شود به فاصله چند دقیقه همه اهداف آنها در تیررس ماست، اعزام پهپاد آمریکایی به منطقه به خاطر این بود که ببینند که ایرانی‌ها شجاعت دارند این پهپاد را بزنند یا نه، فکر می‌کردند که حواس‌ها جمع نیست و دنیا با این کار پیام مهمی گرفت.

ضرغامی با بیان اینکه دشمن وارد جنگ نظامی نمی‌شود چون از قدرت ایران آگاه است، گفت: دشمن راه را به سمت فضاسازی کاذب رسانه‌ای برده و در صدد ایجاد فضاسازی کاذب براساس اخبار غیر مهم و دروغ پردازی است و راهبرد دشمن جنگ گسترده رسانه ای علیه ایران استکه باید در این زمینه آگاهی سازی صورت گیرد.

2727

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار