تبلیغات

جزئیات گنبد جدید حرم امام حسین (ع) و زمان افتتاح آن

به گزارش«شیعه نیوز»، کمیته ناظر بر پروژه توسعه گنبد در آستان مقدس حسینی از موعد افتتاح گنبد داخلی حرم امام حسین (ع) برای زائران خبر داد.

مهندس مهدی قزوینی عضو این کمیته گفت: کار گنبد حرم امام حسین(ع) در دو مرحله انجام گرفته که مرحله اول آن شامل اسکلت بتنی و آهنی، روکش و آئینه کاری از داخل و مرحله دوم مربوط به نمای خارجی گنبد می باشد که در دست انجام است.

وی افزود: نمای داخلی گنبد بعد از پایان آئینه کاری کامل در عید غدیر آینده به روی زائران گشوده خواهد شد.

قزوینی تصریح کرد: در طرح قدیمی گنبد و نمای معماری اسلامی آن در جهت حفظ تاریخی بودن مکان، تغییری صورت نگرفته است و تمامی کار های مربط به اسکلت بندی آهنی گنبد به میزان 100 درصد رسیده است.

وی با اشاره به اینکه دو کشور هند و پاکستان در طلاکاری ماهر هستند، گفت: یکی از دو کشور پاکستان و هند کار طلاکاری گنبد را انجام می دهند و طرح قطعه های طلایی که در گنبد به کار می رود با آنچه در گنبد کنونی وجود دارد، متفاوت است.

مهندس قزوینی افزود: در ماه آینده کار نمای خارجی گنبد بعد از قرار گرفتن در جایگاه مشخص آغاز می شود.

شایان ذکر است که آستان مقدس حسینی به خاطر بلند بودن ارتفاع ساختمان های مجاور حرم مطهر اقدام به ترفیع گبند به میزان 7 متر و توسعه آن از داخل نموده است.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار