تبلیغات

جامعه بنی هاشم در کانادا مسجد می‌سازد

به گزارش«شیعه نیوز»، اعضای جامعه اسلامی شیعیان «باب العلما، بنی هاشم» قصد بنای مسجد جدیدی در منطقه میسی ساگا در استان انتاریوی کانادا دارند.

جامعه بنی هاشم که در خیابان اگلینتون در میسی ساگا واقع شده یک مرکز اسلامی ساخته شده در سال 1982 می باشد و صدها عضو دارد که اکثریت آنها از جنوب شرق آسیا، آفریقا و دیگر مناطق جهان به اینجا نقل مکان کرده اند.

درخواست نامه ای که جامعه بنی هاشم در 24 ژوئن به جلسه برنامه ریزی شهری ارجاع داده نشان می دهد که این نهاد در پی ایجاد یک «مجتمع دینی جدید» است.

مرکز اسلامی جدید فضایی متشکل از 25 فوت مربع مساحت داشته و سه طبقه با پارکینیگی با 150 فضای پارک خواهد بود. این سازمان از 1 هزار خانواده درخواست کرده با هر یک با اهدای 1 هزار دلار کمک مالی، هزینه ساخت و ساز مسجد را که احتمالا 3.4 میلیون دلار می باشد تامین کنند.

 

 

 

طرح های اولیه این پروژه نیز منتشر شده اند.

در این میان مانند همیشه، در جلسه برنامه ریزی شهری برای دادن مجوز به ساخت مسجد، اسلام هراسان و مخالفان با ساخت مرکز اسلامی، ترافیک و آلودگی صوتی را بهانه مخالفتشان عنوان کردند. چند تن از این ساکنین محلی مدعی شدند که تعداد ساختمان ها در محل زیاد بوده و مسجدسازی می تواند به ترافیک بیشتر بینجامد.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار