تبلیغات

عدم اعتماد به نفس چه تاثیری در زندگی ما دارد؟

به گزارش "شیعه نیوز" رقیه نوری پور روانشناس و مشاور درباره اینکه عدم اعتماد به نفس چه تاثیری بر زندگی ما دارد اظهار کرد: همه انسان‌ها با خود گفتگوی درونی دارند و در طول یک روز به صورت خودآگاه و ناخودآگاه با خود صحبت می‌کنند که بیشتر به صورت درونی است، ولی عده‌ای هم در مکانی که خلوت باشد و تنها باشند با خود بلند بلند صحبت می‌کنند.

نوری پور بیان کرد: برخی از خود انتقاد می‌کنند یا خود را سرزنش می‌کنند و دچار شک و تردید در مورد مسائل مختلف می‌شوند، همچنین تفاوت شگرفی بین تبادل نظر و اجازه خواستن وجود دارد حتی اگر مکالمه را با جملاتی مثل «اشکالی ندارد اگر …» شروع می‌کنید، ضرورتی ندارد که گفتگویتان به اجازه خواستن ختم شود.

این روانشناس با بیان اینکه اگر خودتان را دوست نداشته باشید، به راحتی دروغ می‌گویید تا رضایت والدین‌تان یا توجه فرد مورد علاقه‌تان را جلب کنید افزود: دروغگویی مداوم به معنای این است که شما تشنه‌ تایید و خشنودی دیگری هستید و از خودتان داستان می‌سازید تا شاید او را راضی کنید.

وی اضافه کرد: افرادی که اعتماد به نفس کافی ندارند، در جمع راحت نیستند، قدم اول را بردارید و با خود عهد کنید که در جمع با تلفن‌تان کار نکنید یا الکی خود را مشغول به کاری نشان ندهید، فقط به فکر این باشید که چطور سر صحبت را باز کنید و با اعتماد به نفس حرف بزنید. به خود بگویید، من هم مثل بقیه‌ افراد قدرت حرف زدن و ارتباط برقرار کردن را دارم.

نوری پور افزود: اگرهیچ وقت برای زندگی‌تان تصمیم نمی‌گیرید، اعتماد به نفس به شدت پایینی دارید و تصمیم‌های شما به اندازه تصمیم‌های دیگران مهم است.

این روانشناس خاطرنشان کرد: حرف‌هایتان را اصلاح کنید، تغییر دهید و به شیوه حرف زدن خود توجه کنید چرا که افراد با اعتماد به نفس پایین پس از هر جمله‌ای از جملات وابسته استفاده می‌کنند و طوری عمل می‌کنند که انگار فکر‌های آن‌ها مهم نیست، مگر این که دیگران آن‌ها را تایید کند.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار