تبلیغات

آیا امام صادق (ع) به سیاست کاری نداشتند؟ +فیلم

توصف امام صادق(ع) در کلام مقام معظم رهبری +فیلمبه گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، حضرت آیت‌اللّه خامنه‌ای در وصف و تبیین شخصیت  امام جعفر صادق(ع) در جلسات و دیدارهای خود بیانات بسیاری را مطرح کردند. امام  صادق(ع) ششمین امامی هستند که پس از پدر بزرگوارشان امام محمد باقر(ع)  به مدت ۳۴ سال امامت جامعه اسلامی را برعهده داشتند.

بیشتر بخوانید: #امام_صادق/ گر نبودی، اثر از روضۀ ارباب نبود؛ خلق با حنجر تو ذکر "حسین جان" کردند

حضرت آیت‌اللّه خامنه‌ای در وصف و تبیین شخصیت  امام جعفر صادق(ع) در یکی از  خطبه‌های نماز جمعه اوایل انقلاب به این شبهه که گفته می‌شود امام صادق(ع) به سیاست کاری نداشتند، پاسخ دادند. در این خطبه رهبرانقلاب درباره زندگی امام صادق(ع) در طول دوران با برکت امامت خود که سی‌وچهار سال از سال ۱۱۴ تا سال  ۱۴۸ ادامه پیدا کرد و سرتاسر مبارزه بود، توضیح دادند. این مبارزه هم مبارزه فرهنگی بود، هم مبارزه دینی بود و هم مبارزه دینی بود.

رهبر انقلاب در ادامه با اشاره به اینکه برخی میگویند امام صادق(ع) به سیاست کاری نداشتند و علیه دستگاه فعالیتی نمی‌کردند و در صدد ایجاد حکوکت الهی و علوی نبودند، فرمودند: زمانی که امام صادق(ع) می‌گوید من امام هستم. امام یعنی چه؟ امام یعنی حاکم جامعه، امام یعنی رئیس جامعه  یعنی من همان کسی هستم که این خلیفه غاصب و بی‌دین جای من را گرفته است. آیا این یک حرف سیاسی است یا حرف فرهنگی است؟

در ادامه ویدئوی حاوی این بیانات رهبر انقلاب را می‌بینید:

انتهای پیام/

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار