تبلیغات

تعیین رئیس مجلس نمایندگان افغانستان

میر رحمان رحمانی، با کسب اکثریت مطلق آرای اعضای مجلس نمایندگان افغانستان به عنوان رئیس این مجلس انتخاب شد.

به گزارش ایسنا، رحمانی، نماینده مردم پروان در مجلس نمایندگان افغانستان و از تاجران بزرگ این کشور است.

پس از آنکه سه دور رای‌گیری میان چند نامزد برای انتخاب رئیس مجلس نمایندگان افغانستان به نتیجه نرسید، امروز شنبه رای‌گیری میان دو نامزدی که بیشترین درصد آرا را در دوره‌های مختلف گرفته بودند، دایر شد.

میر رحمان رحمانی، نماینده ولایت پروان، در اولین دور رای‌گیری با کسب ۱۲۳ رای و خان محمد وردک، نماینده ولایت کابل، در دور سوم رای‌گیری با کسب ۱۰۵ رای بیشترین درصد آرا را در سه دور به دست آورده بودند.

در رای گیری امروز رحمانی ۱۳۶ رای گرفت و رقیب او محمد خان وردک توانست ۹۶ رای بگیرد. در نتیجه رحمانی از سوی رئیس موقت مجلس نمایندگان افغانستان به عنوان رئیس این مجلس معرفی شد.

در جلسه امروز ۲۴۵ نماینده حضور داشتند و براساس مبنا (نصف+۱) تعداد آرای نامزد برنده باید ۱۲۳ رای می‌بود.

در رای گیری امروز ۱۱ رای باطل و ۲ رای سفید اعلام شد.

رحمانی کیست؟

میررحمن رحمانی متولد سال ۱۳۴۱ خورشیدی در شهرستان بگرام ولایت پروان در شمال کابل است.

او در رشته نظامی آموزش دیده است.

رحمانی به عنوان رئیس شورای اجتماعی مردم بگرام کار کرده و در صفوف ارتش افغانستان تا درجه ژنرالی رسیده است. رحمانی رئیس اتاق تجارت و صنایع ولایت پروان نیز بوده است.

او از تاجران بزرگ افغانستان به شمار می‌‎رود و بیشتر ثروت خود را از راه فروش خدمات حمل و نقل و قرارداد‌های سوخت با دولت افغانستان و نیرو‌های آمریکایی به دست آورده است.

او متاهل است و در دور شانزدهم نیز نماینده ولایت پروان بود و در مجلس کنونی فرزند او اجمل رحمانی نیز از ولایت کابل به پارلمان راه یافته است.

رحمانی در دور اول مجلس نمایندگان عضو کمیسیون اقتصاد ملی بود.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار