تبلیغات

ولادیمیر پوتین: مرزهای روسیه پایانی ندارد

پایگاه خبری انتخاب: ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه «به شوخی» گفته است که مرزهای روسیه پایانی ندارد.

پوتین این حرف را در مراسم اعطای جایزه به برندگان یک مسابقه اطلاعات جغرافیایی که از تلویزیون پخش می‌شد گفت.

او در حالی که حاضران برایش دست می‌زدند افزود: «این یک شوخی بود.»

ولادیمیر پوتین در این مسابقه از یک پسر بچه نه ساله پرسید که مرزهای روسیه کجا پایان می‌یابد؟ او پاسخ داد: ‌«تنگه برینگ» - آبراهی که ایالت آلاسکای آمریکا را از سیبری روسیه جدا می‌کند.

در این جا بود که پوتین «به شوخی» تاکید کرد که برای مرزهای کشورش محدودیتی قائل نیست.

ولادیمیر پوتین بار‌ها اعلام کرده است که به دفاع از روس‌ها در هر کشوری که زندگی کنند متعهد است.

منتقدان پوتین می‌گویند که او به این بهانه، در امور داخلی کشورهای همسایه روسیه دخالت می‌کند، از جمله در اوکراین که شبه جزیره کریمه آن را ضمیمه خاک روسیه کرده است.

آمریکا و متحدانش همچنین روسیه را به اعزام نیرو به شرق اوکراین در حمایت از جدایی طلبان روس تبار متهم کرده‌اند. روسیه اتهامات را بی‌اساس می‌خواند و نیروهای روس در شرق اوکراین را «داوطلب» می‌خواند.

پوتین در ژوییه سال ۲۰۱۴ میلادی چند ماه پس از الحاق کریمه به قلمروی روسیه، طی نطقی دکترین خود را تشریح کرد.

او گفت: ‌«من می‌خواهم برای همه تصریح کنم: کشور ما به طور فعالانه از حقوق روس‌ها و هم وطنانمان در خارج دفاع خواهد کرد و در این راه از همه ابزارهای موجود استفاده خواهد کرد - از ابزار سیاسی و اقتصادی گرفته تا عملیات در چارچوب قوانین بشردوستانه بین المللی و حق دفاع شخصی.»

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار